Czym jest Operacja Brock, Operacja Brock Zero, TAP lub Operacja Stack?

AKTUALIZACJA — Operacja Stack została zastąpiona operacją Dover TAP. Wykorzystywane są również Operacje Brock i Operacja Brock Zero.


Operation Stack, znany również jako „Op Stack”, był sposobem zarządzania ruchem podczas zakłóceń w Eurotunelu lub usługach promowych w hrabstwie Kent. Ciężarówki czekające na skorzystanie z tych usług stoją w kolejce na M20, a cały inny ruch jest kierowany na inne trasy.

Główne informacje

Operation Stack jest używany między Junction 8 (usługi Maidstone) a Junction 9 (Ashford) na M20. Jeśli potrzeba więcej miejsca, zamknięty odcinek zostanie przedłużony do Junction 11 (Westenhanger). Fracht jest podzielony na dwie kolejki po obu stronach jezdni prowadzącej do wybrzeża, jedną dla ruchu tunelowego i jedną dla ruchu portowego. Środkowe pasy są wolne dla pojazdów uprzywilejowanych.

Ciężarówki są zwalniane na żądanie portu w Dover i tunelu pod kanałem La Manche. Ponieważ przesuwamy je etapami w kolejce, możesz od czasu do czasu zobaczyć wolne odcinki autostrady. Jeśli Junction 8 do 11 osiągnie przepustowość, Highways England wykorzysta Manston Airfield do zaparkowania ładunków w porcie Dover.

Co zrobić, gdy Operation Stack jest aktywna

Gdy Operation Stack zostanie rozpoczęta, udaj się do policyjnego punktu kontrolnego na Junction 8 (M20). Upewnij się, że masz ze sobą dużo jedzenia i wody. Funkcjonariusze skierują cię do właściwej kolejki, powinieneś wyłączyć silnik i poczekać, aż zostaniesz przeniesiony do przodu. Jak wspomniano wcześniej, jeśli Junction 8 do 11 jest pełny, ładunek z portu w Dover zostanie skierowany na lotnisko Manston, a ładunek w tunelu pozostanie na M20. Gdy Manston Airfield jest w użyciu, na autostradzie zobaczysz znaki kierujące na lotnisko, jeśli je zignorujesz i udasz się bezpośrednio do portu w Dover, zostaniesz natychmiast odwrócony.

Jak się tam dostać

  • Z zachodu – jedź M20 do Junction 7 (Maidstone), gdzie zostaniesz przekierowany przez A249. M2 i A299, aby dostać się do Manston
  • Z północy (Dartford Crossing) - skorzystaj z A2, M2 i A299, aby dostać się do Manston
  • Z Manston - skorzystaj z A256 i A2, aby dostać się do portu w Dover

Zamknięcia dróg poślizgowych M20

Podczas wdrażania operacji Stack pojawi się znaczna kolejka ruchu towarowego, którą należy podzielić na dwie kolejki. Aby bezpiecznie sobie z tym poradzić, partnerzy mogą zamknąć na pewien czas zjazdy prowadzące do portu i tunelu.
Jeśli jesteś klientem Eurotunnel Freight Vans on Passenger (VP), ważne jest, aby pamiętać, że podczas korzystania z usług pasażerskich powinieneś podążać alternatywnymi oznakowanymi trasami dla ruchu turystycznego i nietowarowego.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym Zespołem Obsługi Klienta.

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc