Czy w Europie mogę prowadzić pojazd w weekendy lub święta?

W wielu krajch Europy kontynentalnej w niedzielę i święta obowiazuje zakaz prowadzenia pojazdów użytkowych o określonym ciężarze. W niektórych krajach nie ma zakazu w czasie popularnych letnich weekendów, podczas gdy inne kraje mają handlowe zakazy ruchu na określonych drogach w określonych terminach.

Zwykle nie są to ograniczenia dotyczące pojazdów dostawczych (vanów). Jednak zawsze warto sprawdzić szczegóły dotyczące danego kraju, do którego planujesz jechać.

Informacje dotyczące niektórych często odwiedzanych miejsc znajdują się poniżej:

Francja: Waga brutto ponad 7,5 tony, w całej sieci dróg i autostrad, od godziny 22:00 w sobotę i przeddzień świąt państwowych, do 22:00 w niedziele i święta.

NIEMCY: Waga brutto ponad 7,5 tony, oraz każdy pojazd z przyczepą, niezależnie od wagi, w niedziele i święta od 00:00 do 22:00.

Belgia: Brak ograniczeń w niedziele i święta

HOLANDIA: Brak ograniczeń w niedziele i święta

WŁOCHY: Waga brutto ponad 7,5 tony, od 08: 00-22: 00 w niedziele w okresie od października do maja, a od 07:00 do 24:00 w okresie od czerwca do września.

Odnosi się to również do świąt i dni intensywnego ruchu.

Hiszpania: Waga brutto ponad 7,5 tony, z wyjątkiem transportu zwierząt lub świeżego mleka, na niektórych drogach.

Ograniczenia regionalne i daty mogą się zmieniać, więc ważne jest, aby zapoznać się z krajowymi ograniczeniami przed podróżą, ponieważ obowiązujące kary mogą być dotkliwe.

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc