Czy na promach dostępne są połączenia elektryczne do pojazdów chłodniczych?

Pojazdy chłodnicze na promach mają zazwyczaj dostęp do urządzeń elektrycznych wymagających podłączenia do gniazda wtykowego. Urządzenia te mają zwykle napięcie 400V, ale może się ono różnić w zależności od operatora promu.

PRZYKŁADY

Linia Steny

Na Stena Line musi to być 440 V i 60 Hz. Jeśli masz coś innego, należy o tym wspomnieć, ponieważ liczba transformatorów jest ograniczona.

DFDS Irlandia ⇄ Francja

Optima

Statek przyjmuje tylko samochody dostawcze z wtyczką 5-pinową (330\440v). Wtyczki 3-pinowe z adapterem 5-pinowym nie będą akceptowane.

Samochody dostawcze mogą być napędzane olejem napędowym, ale muszą mieć oddzielny zbiornik paliwa specjalnie do użytku z lodówką.

Ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa furgonetki nie będą mogły pozostawiać włączonych silników podczas przeprawy.

Visborg

Statek może przyjmować furgonetki z wtyczką 5-pinową (330\440v), a dla furgonetek z wtyczką 3-pinową (220v) dostępna jest ograniczona liczba miejsc.

Samochody dostawcze nie będą mogły jeździć na oleju napędowym na tym statku ze względu na brak miejsca na pokładzie zewnętrznym dla samochodów dostawczych.

Jeśli nie są Państwo pewni wymogów dot. Państwa pojazdu i dostępności na pokładzie prosimy o kontakt z naszym zespołem obsługi klienta przed dokonaniem rezerwacji. Przydatne może być również posiadanie odpowiedniej przetwornicy.

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc