Co to jest Operacja Stack ?

''Operacja Stack'' miała miejsce ostatnio w styczniu 2015 w wyniku pożaru w Eurotunnelu, po czym nastąpiła ponownie w czerwcu/lipcu 2015 roku w czasie akcji protestacyjnej w Calais oraz Eurotunnelu.W istocie Operacja Stack jest metodą kontroli ruchu w celu redukcji natężenia ruchu na autostradzie M20.img-responsive col-xs-6 col-sm-6 col-md-4 col-lg-4

Dlaczego i kiedy została wprowadzona? Operacja Stack została wprowadzona w 1987 roku. Była przedmiotem debaty w Izbie Gmin w latach 80-tych i weszła w życie w czasie, gdy władzę sprawowała Margaret Thatcher. Cała operacja okazała się sukcesem i była kontynuowana przez kolejne rządy. Od tamtej pory jest wprowadzana w okresach skrajnego przeciążenia w porcie w Dover, a kontrolowana przez Policję w Kent.

Czy będzie miało to wpływ na moją pracę, na pracowników?

Oczywiście, że tak.Jeśli podróżujesz do Dover przez autostradę M20 to droga ta jest na co dzień dość ruchliwa, ale w trakcie Operacji Stack czas przejazdu może wydłużyć się nawet do 10 godzin.Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatem zaplanowanie podróży mając na uwadze ewentualny czas oczekiwania.
Zazwyczaj Operacja Stack wprowadzana jest średnio raz na kwartał, jednak w tym roku odbyła się częściej niż zwykle z powodu strajkujących pracowników byłego MyFerryLink.
Policja w Kent kontroluje sytuację, wydając kierowcom specjalne kartki, bez których nie ma możliwości wjazdu do portu (tu znajdziesz przykład).

Dowiedz się więcej na temat Operacji Stack.

Pamiętaj,że istnieją alternatywne trasy, możesz również płynąć z innych portów np.Immingham, Hull, Teesport, Newcastle, Harwich lub Rosyth.

Więcej informacji: Lotnisko polowe Manstona jako lokalizacja do skoordynowania natężenia ruchu podczas Operacji Stack, gdy autostrada M20 jest przepełniona.

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc