Co lotnisko polowe Manstona ma wspólnego z Operacją Stack?

W lipcu 2015 roku lotnisko polowe Manstona zostało wybrane jako lokalizacja do skoordynowania natężenia ruchu podczas ewentualnej Operacji Stack, w momencie gdy autostrada M20 jest przepełniona. Dlaczego? Najprościej mówiąc Operacja Stack jest formą kontroli ruchu, jednak wzbudza nad wyraz wiele kontrowersji i dyskusji. Dlaczego?Przede wszystkim jest wysoce niekorzystna nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale także organów władzy. Czy istnieje lepsze rozwiązanie problemu? Raczej nie.

Policja w Kent oraz Wydział Ruchu Drogowego robią wszystko co w ich mocy by wspomóc kierowców oraz kontrolę ruchu. Lecz niestety to jedyne organy władzy, próbujące zapobiec korkom jakie tworzą się na autostradzie M20 oraz francuskim strajkującym( My Ferry Link) nie wspominając już o imigrantach szturmujących Calais, tworzących chaos na granicy z Anglią.

Lotnisko polowe, które zostanie użyte jako masowy parking, usytuowane jest kilkanaście mil na północ od portu w Dover. Dotrzesz tam korzystając ze zjazdu A299 na autostradzie M20, natomiast zjazdem A256 dojedziesz do Dover.W momencie wystąpienia Operacji Stack ruch powoli zmierza w kierunku portu Dover aczkolwiek zatrzymując tym samym całkowicie wszystkie pojazdy ciężarowe.Gdy jednak te pojazdy zostaną przekierowane na lotnisko Manstona spowoduje to znaczną redukcję korków.

Czy to na pewno zadziała? Nie wiadomo, pozostaje mieć nadzieję, że tak.

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc