Generator przepustek portowych (Port Pass) Freightlink

Przedstawiamy NOWY generator przepustek portowych Freightlink.

Na wielu trasach między Wielką Brytanią a UE oprócz pełnej dokumentacji celnej i Deklaracji Podsumowującej Wjazd (Entry Summary Declaration), wymagana jest również przepustka portowa. Bez wypełnienia tych dokumentów nie otrzymasz pozwolenia na wjazd do portu.

Przepustka portowa to numer referencyjny przewozu towarów (Goods Movement Reference - GMR) w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, numer powiadomienia przed wejściem na pokład (Pre-Boarding Notification - PBN) w Republice Irlandii oraz koperta logistyczna we Francji. Jest to również system zatwierdzania w Holandii (Portbase).

Przepustkę portową można wygenerować za pomocą narzędzia generatora przepustek Freightlink Port Pass Generator. Obejrzyj nasz krótki film, aby zobaczyć, jak prosty jest ten proces.

JAK KORZYSTAĆ Z GENERATORA PRZEPUSTEK PORTOWYCH

  1. Na ekranie szczegółów rezerwacji wybierz 'tak' przy opcji 'Chcę używać Freightlink do generowania przepustek portowych'. Uwaga, na niektórych trasach generator przepustek portowych musi być użyty w celu uzyskania zgody na podróż, dlatego ta opcja nie będzie wyświetlana.
  2. Należy również potwierdzić, że Ty (lub osoba trzecia) będziesz wypełniać deklarację celną i Deklarację skróconą wjazdu (Entry Summary Declaration - ENS), zaznaczając to pole.
  3. Po potwierdzeniu rezerwacji zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza wniosku o wydanie przepustki portowej w generatorze przepustek portowych.
  4. W tym celu potrzebne będą wypełnione deklaracje celne.
  5. Po potwierdzeniu trasy należy wybrać "rozpocznij" i dodać swój numer MRN dla rezerwacji. Jeżeli posiadasz kilka numerów MRN dla jednego ładunku, proszę wybrać przycisk "dodaj", aby je uwzględnić. Proszę pamiętać, że na niektórych trasach wymagane są również dodatkowe informacje, takie jak ENS MRN, rodzaj dokumentu i waga brutto.
  6. Po przesłaniu i zatwierdzeniu MRN przez odpowiedni system portowy, otrzymasz numer referencyjny przepustki portowej na swoją podróż w pulpicie nawigacyjnym przepustek portowych oraz pocztą elektroniczną.

AKTUALIZACJE

Marzec 2023 r

  • Dodano GMR oferujące opcję „Ustne i zgodne z zachowaniem”
  • Dodano do Portalu Klienta możliwość zeskanowania kodu kreskowego przepustki portowej,
  • który można wykorzystać przy odprawie
  • Poprawki błędów i inne drobne ulepszenia