wnętrze pojazdu przedstawiające kierownicę

Elastyczność Kluczowym Słowem w Nowej Odsłonie Logistyki

Zawód kierowcy ciężarówki lub busa jeszcze całkiem niedawno oznaczał stabilny napływ pracy przez co najmniej pięć dni w tygodniu - zazwyczaj pozwalając na odpoczynek w weekendy, będące wolnymi od pracy. Dzisiaj już sam fakt, że logistyka operuje przez siedem dni w tygodniu oznacza, że ​​branża potrzebuje dodatkowej siły roboczej, aby sprostać nieustannie rosnącym wymaganiom.

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy ludzie są coraz bardziej przyzwyczajeni do możliwości dokonywania zakupów niemal każdego produktu 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. I choć to nie zawsze oznacza fizyczny sklep, gdzie można pójść i kupić produkt prosto z półki, klienci oczekują, że podczas surfowania po internecie i kupowania online, mogą liczyć na łatwość złożenia zamówienia i szybkiego czasu jego realizacji.

Jest to iluzja zakupów przez internet, która doprowadziła do przekonania, że świat naprawdę pomniejsza się i stał się centrum wzrostu "zawsze gotowej" gospodarki.
Cały łańcuch dostaw, który bierze swój początek w momencie, kiedy surowce są produkowane, dostarczane do fabryk, aby gotowe produkty mogły zostać wytworzone, a następnie przesłane do centrali dystrybucyjnych rozsianych po całym świecie, a w kolejności dalej przekazane do sieci sprzedaży – opiera się na sprawnie działającym transporcie.

"Ukryte" koła napędowe dobrobytu

Z łatwością możemy pomyśleć o nowoczesnym kierowcy ciężarówki jako integralnej części sprawnego funkcjonowania współczesnej gospodarki. W rzeczywistości, on lub ona znajduje się w centrum potrzeb społeczeństwa, aby możliwym było robienie zakupów o każdej porze i w miejscu, które wybraliśmy. Dotychczas zakupy były aktywnością wykonywaną podczas godzin dziennych, tylko z kilkoma wyjątkami, kiedy to nagle zaszła potrzeba udania się do centrum handlowego w późnych godzinach wieczornych, co i tak należało do rzadkości.

Teraz jednak zakupy muszą wpasować się w harmonogram innych obowiązków, będąc jedynie towarzyszącą aktywnością pośród innych zobowiązań takich jak praca zwłaszcza w sytuacji, kiedy oboje rodziców pracuje na pełnym etacie i zmuszonych jest do łączenia innych obowiązków, w tym zakupów wraz z wychowaniem swoich pociech. Oznacza to, że godziny handlowe muszą mieć odzwierciedlenie w nowoczenym stylu życia większości społeczeństwa.

Widoczne są taktyki większości czołowych marek detalicznych, które oferują wydłużone godziny otwarcia sklepów, aby umożliwić klientom dokonywanie zakupów wieczorami czy w weekendy, święta, dni wolne od pracy. Oznacza to tym samym potrzebę ​​wydłużonych godzin operowania zaplecza łańcucha dostaw, które muszą być dokonywane poza sztywnym harmonogramem tygodnia pracy.

Wraz z erą internetu, zakupy faktycznie stały się 24-godzinną aktywnością i choć niewielu sprzedawców może sobie pozwolić na etaty umożliwiające urzędowanie przez całą dobę, coraz częściej oczekuje się, aby godziny pracy były wydłużone, co jest równoznaczne z odpowiedzią na wymóg elastyczności, jakiej oczekują klienci.

Wzrost produktywności ma swój limit

W idei zapotrzebowania na dodatkowych pracowników sektora logistycznego leży prosty i podstawowy fakt. Technologia, maszyny i postęp wiedzy mogą tylko usprawnić wydajność pracy w ramach czasowych, których pracownicy muszą się trzymać zgodnie z wykonywanym zawodem, to jednak nie ma zastosowania w branży logistycznej.

W przypadku obsługiwania ciężarówek, łodzi, samolotów, pociągów, pojazdów dostawczych istnieje limit eksploatacji, po przekroczeniu którego maszyny, urządzenia przestają sprawnie działać. Oznacza to, że wówczas należy wdrożyć alternatywne środki transportu, by pozwolić na efektywne jego operowanie.

Oczywiście, obsługa tego rodzaju ciężarówek, pojazdów dostawczych, busów jest dość pracochłonna i wymaga dodatkowych zasobów ludzkich.

Przeczytaj więcej na temat kierowców pojazdów ciężarowych za granicą.

1.Elastyczność Kluczowym Słowem w Nowej Odsłonie Logistyki

2.Jakie są zalety bycia zawodowym kierowcą?

3.Bycie kierowcą zawodowym: -Samozatrudnienie a Umowa Zlecenie

4. Co jest lepsze: zakup pojazdu czy leasing?

5.Kierowca- właściciel - czyli jak zacząć?

6.Wskazówki dla kierowców za granicą

7. Wymagania licencyjne dla kierowców w ruchu międzynarodowym

8. Kierowcy pojazdów ciężarowych działają na skalę międzynarodową

10 Wrzesień 2014

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc