Horsebox

Zastanawiasz się nad nieprawdziwym zadeklarowaniem swojego pojazdu lub ładunku na promy i Eurotunel? Pomyśl jeszcze raz!

Złożenie nieprawdziwej deklaracji, celowe czy omyłkowe, może mieć naprawdę negatywny wpływ na twoją podróż. Może to mieć szereg konsekwencji, od nieprzyjemnych i niespodziewanych opłat, po brak możliwości kontynuowania podróży. Aby zminimalizować potencjalne zakłócenia swojej pracy, zawsze najlepiej jest upewnić się, że jesteś w pełni świadomy przewożonego ładunku i pojazdu, który prowadzisz. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy rezerwacji następnej przeprawy promowej lub Eurotunelem.

Długość pojazdu

Dokonując rezerwacji twojego pojazdu na prom towarowy lub przejazd przez Eurotunel, należy podać dokładne wymiary długości twojego pojazdu. Często dla każdej długości obowiązują różne poziomy cen. Zaniżenie swojego pomiaru dla uzyskania mniejszej ceny może być kuszące. Zostanie jednak szybko wykryte przez personel operatora, który korzysta z szeregu urządzeń do ręcznego lub automatycznego pomiaru pojazdu. Możesz zostać obciążony różnicą ceny. Oprócz tego, przy następnej próbie zarezerwowania pojazdu, niezależnie od długości, jaką wprowadziłeś, operator może automatycznie obciążyć cię ceną za rzeczywistą długość pojazdu, ponieważ dane mogą być przechowywane w ich systemach.

Podsumowując, nie ujdzie ci to na sucho, więc najlepiej zrobić to dobrze za pierwszym razem!

Opłaty za nie pojawienie się

Jeśli dokonasz rezerwacji, a następnie się nie pojawisz, często zostaniesz obciążony opłatą za nie pojawienie się , która może wynosić od 50 £ do pełnej ceny biletu. Ze względu na zwiększoną liczbę przypadków, w których rezerwowane są pojazdy, po czym się nie pojawiają bez uprzedniego powiadomienia, że nie będą podróżować, operatorzy muszą upewnić się, że nie kończą z rejsami, na których przestrzeń jest w połowie pusta, a mogłaby zostać zaoferowana innym klientom. To oczywiście może się dla ciebie stać bardzo kosztowne. Aby uniknąć kar, jeśli nie zamierzasz podróżować zgodnie z planem, zawsze najlepiej jest powiadomić firmę rezerwującą (Freightlink) lub operatora.

Niebezpieczne towary

Nieprawidłowe zadeklarowanie bądź całkowity brak zadeklarowania, że przewozisz niebezpieczne towary (ADR) może spowodować problemy podczas odprawy. Wielu operatorów zaczęło wprowadzać opłaty, jeśli pojawisz się w porcie z niezadeklarowanymi towarami niebezpiecznymi i odpowiednią dokumentacją.

Jeśli podróżowałeś z niebezpiecznymi towarami, zostały one zużyte, a następnie podróżowałeś z kanistrami lub kontenerami, które nadal są sklasyfikowane jako towary niebezpieczne, chyba że je profesjonalnie wyczyściłeś i posiadasz na to dowód. Z oczywistych powodów, podróżowanie z niebezpiecznymi towarami, które są nieznane operatorowi, jest bardzo niebezpieczne dla ciebie i wszystkich osób przebywających na promie lub transporcie Eurotunelem. Może to być również potencjalnie szkodliwe dla reputacji twojej firmy, ponieważ w przyszłości będzie bardziej kontrolowana.

Puste/załadowane pojazdy

Deklarowanie, że pojazd jest pusty, gdy jest odwrotnie, w celu uniknięcia opłat portowych, nie sprawdzi się na dłuższą metę. Jeśli zostaniesz złapany, nie zostaniesz ukarany grzywną, ale zostaniesz obciążony opłatą za załadowany pojazd. Czasami istnieją pewne nieporozumienia dotyczącego tego, co oznacza pojęcie “pusty”. Możemy potwierdzić, że dla większości operatorów “pusty” oznacza całkowicie pusty, tzn. na tylnym siedzeniu pojazdu nie znajduje się dosłownie nic. Nawet jeśli są to puste pojemniki, narzędzia pracy lub opakowania pochodzące z innego ładunku, nadal pojazd jest sklasyfikowany jako “nie pusty”. Aby uniknąć semantyki, jeśli pojazd nie jest całkowicie pusty, zostaniesz obciążony opłatą jak za załadowany pojazd.

Psy/zwierzęta na pokładzie

Planując podróż ze zwierzętami, zawsze najlepiej jest wcześniej skontaktować się z operatorem, aby upewnić się, że zwierzę lub zwierzęta gospodarskie mogą z nimi podróżować. Zasady mogą się znacznie różnić u różnych operatorów i są w dużym stopniu zależne od ich pojemności oraz długości podróży. Podczas wielu krótszych podróży, trwających około 2 godzin, psy są często dozwolone na pokładzie i w trakcie podróży mogą pozostać w twojej kabinie. Jednak podczas znacznie dłuższych podróży, pozostawienie zwierzęcia samego przez taki czas jest nielegalne. W trakcie podróży nie możesz wejść do garażu promowego lub przewozu towarowego, dlatego nie możesz sprawdzić swojego zwierzaka. Na dłuższych trasach niektórzy operatorzy mogą pozwolić ci wynająć miejsce do umieszczenia twojego zwierzęcia na pokładzie. Miejsca te są jednak ograniczone i często zainteresowanie nimi jest większe niż liczba oferowanych miejsc. W przypadku zwierząt gospodarskich (takich jak konie) wymagane są dodatkowe dokumenty. Jeśli nie będziesz ich miał przy sobie, nie będziesz mógł wejść na pokład.

Jeśli potrzebujesz wyjaśnienia potencjalnych nieprawidłowości związanych z deklaracjami, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta, który chętnie ci pomoże.

20 Marzec 2019

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc