Przejdź do treści

Vaasa

  • Do wjazdu lub tranzytu przez terytorium francuskie wymagane jest obecnie świadectwo podróży. Każdy kierowca wjeżdżający na terytorium Francji (promem, Eurotunelem lub granicą lądową) musi mieć certyfikat dostępny do okazania organom kontroli granicznej. POBIERZ CERTYFIKAT PODRÓŻY FRANCJI
  • Najnowsze aktualizacje operatorów na temat Coronavirus (Covid-19) i formularze dotyczące kondycji kierowców, dostępne są na naszej stronie Coronavirus (Covid-19) - aktualizacji operatorów promowych..

Vaasa to port leżący na zachodnim wybrzeżu Finlandii, nad zatoką Botnicką. Nazwa miasta pochodzi od szwedzkiej dynastii Wazów, która rządziła w Szwecji oraz na terenach Polski w XVII i XVIII wieku. W tym okresie Wazowie panowali także w Finlandii i założyli tam miasto Vaasa.

Miasto w swojej historii doświadczyło wielu zniszczeń, między innymi w Wojnie rosyjsko-szwedzkiej (1808-1809 r.) oraz podczas wielkiego pożaru w 1852 roku, kiedy Vaasa została zniszczona praktycznie w całości – z powodu drewnianej zabudowy.

Port promowy Vaasa oferuje połączenia do Umei – portu w północnej Szwecji.

Trasy promowe do Vaasa

Trasy promowe z Vaasa

2 przeprawy dziennie
4 godziny przeprawy

Vaasa Sczegóły

Geolocation

Laivanvarustajankatu 3, Vaasa FIN-65170, Finland

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa wypoczynku

Alternatywne Porty

Brak alternatywnych promów