Z Polski do Szwecji?

Szukaj i rezerwuj

Połączenie z Polski do Szwecji jest bardzo popularne wśród polskich kierowców. Dostępnych jest kilka możliwości przepraw promowych. Najpopularniejszą trasą dla busów, ciężarówek i tirów jest ta bezpośrednia ze Świnoujścia do Trelleborga obsługiwana wspólnie przez dwóch armatorów - TT Line i Unity Line.

swinoujscie-trelleborgDostępne są nawet cztery przeprawy dziennie, każda z nich trwa 8 godzin. Trelleborg leży około 650 km od Sztokholmu i 300 km od Goteborga. Inne popularne trasy z Polski do Szwecji, szczególnie dla busów jadących przez Niemcy, to trasa z krótką przeprawą z Niemiec do Danii, a później z Danii do Szwecji. Jest to na przykład przeprawa z Puttgarden do Rodby lub Rostocku do Gedser, a później z Helsingoru do Helsingborga. Przeprawy z Puttgarden oraz z Helsingoru zajmują od 30 do 45 minut.

Dostępne są też inne bezpośrednie połączenia promowe z Polski do Szwecji. Trasę ze Świnoujścia do Ystad obsługuje Unity Line oferując do czterech przepraw dziennie, każda trwa ok 8 godzin. Tę samą trasę oferuje również operator Polferries, z częstotliwością do 2 przepraw dziennie. Stena Line kursuje z Gdyni do Karlskrony dwa razy dziennie. Ta przeprawa jest trochę dłuższa - zajmuje około 12 godzin, jednak to bezpośrednie połączenie jest popularna wśród wszystkich typów pojazdów komercyjnych, ponieważ można zaoszczędzić sporo czasu na prowadzeniu auta oraz skorzystać z dobrego wyposażenia promu gwarantującego dobry wypoczynek. Kolejną trasą jest trasa Gdańsk - Nynashamn. Przeprawy odbywają się kilka razy w tygodniu.

Istnieje również kilka innych opcji podróży do Szwecji, na przykład promem z Rygi bezpośrednio do Sztokholmu z armatorem Tallink Silja Lines. Ta przeprawa zajmuje około 19 godzin. Możliwe są też trasy z Niemiec do Szwecji, np. Roctock-Trelleborg armatora Stena Line i TT Line oraz Travemunde-Malmo z armatorem Nordo Link. Można także dojechać do Fredrikshavn w Danii i tam skorzystać z promu do Goteborga. Wszystkie te trasy są bardzo elastyczne dla każdego typu pojazdu.

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc