P&O Ferries logo

P&O Ferries planuje zwiększyć ilość miejsc na trasie Teesport – Zeebrugge

W odpowiedzi na zamknięcie trasy DFDS Rosyth – Zeebrugge, P&O ogłosiło plany zwiększenia ilości miejsc na okręcie z Teesport do Zeebrugge.

Łącząc plan wprowadzenia nowego połączenia kolejowego między Teesport a stacją kolejową Mossend, niedaleko Glassgow, operator planuje powiększyć ilość dostępnych miejsc na promie o 25%.

P&O Ferries w tej chwili oferuje 12 przepraw tygodniowo pomiędzy tymi dwoma portami. Czas przeprawy to około 16 godzin. Dwa okręty towarowe operujące na tej trasie, będą zamienione na większy statek.

Janette Bell, dyrektor generalny P&O Ferries powiedziała:

„Najlepszą trasą na dostawy do Szkocji jest przeprawa do Teesport. 15 godzinna przeprawa oszczędzi czas i pieniądze firm transportowych. Przez dostowanie godzin przepraw promowych z odjazdami pociągów zagwarantujemy klientom najlepsze połączenie do i z północnej Brytanii.”

Wlaściciel Teesport, PD Ports dyrektor generalny Frans Calje powiedział:

„Zważając na długą i bardzo dobrą relację z P&O Ferries, wspieramy ich rozwój w większą ilość miejsc na trasie Zeebrugge – Tesport, poprzez dodatkową inwestycję w serwis kolejowy w Szkocji.

PD Ports posiada rozbudowaną sieć kolejową przez całą Wielką Brytanię, a dodając drugi serwis, oferujący codzienne połączenia do Szkocji zobaczymy dalszy rozwój branży transportowej z i do Szkocji.”

Co myślisz o planie zwiększenia ilości miejsc na tej trasie? Czy stanie się ona bardziej popularna dla dostaw do Szkocji?

17 Maj 2018

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc