Scandlines ferry with rotor sail

Pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Scandlines

Nasze relacje z operatorami promowymi są kluczem do zapewnienia naszym klientom najlepszych rozwiązań spełniających ich wymagania. Jednym z operatorów, z którym współpracujemy od dłuższego czasu, jest Scandlines.

Scandlines transportuje ponad 750 000 jednostek frachtowych rocznie przez Morze Bałtyckie między Puttgarden - Rødby, Rostock - Gedser and Helsingør - Helsingborg.

Oto pięć rzeczy, których możesz nie wiedzieć o jednej z naszych ulubionych firm promowych.

1. Największa na świecie flota promów hybrydowych

Od 2011 roku Scandlines opracowuje ekologiczną strategię promową, której celem jest całkowite wyeliminowanie emisji przed 2040 rokiem.

W latach 2013-2016 Scandlines przekonwertowało sześć ze swoich siedmiu promów na technologię hybrydową. Obecnie firma posiada statki, które wykorzystują zarówno tradycyjny napęd diesla, jak i baterie elektryczne. Jest to największa hybrydowa flota promowa na świecie.

2. Zaangażowanie Scandlines w ochronę środowiska

Nie tylko same promy są częścią ich zielonej inicjatywy. Celem jest zrównoważony rozwój całej firmy.

Scandlines ogranicza na przykład ilość odpadów żywnościowych i przekształca obszary wokół swoich portów w naturalne siedliska dla ptaków i owadów.

3. Czy słyszałeś o Rotor Sail?

Jednostka M/V Copenhagen pływająca na trasie Rostock - Gedser wykorzystuje technologię napędu wiatrowego o nazwie Rotor Sail, która dodatkowo ogranicza emisje. Jest to wysoki cylinder nad statkiem, który obraca się (wykorzystując technologię opartą na efekcie Magnusa) i pomaga popychać statek przez wodę. Zmniejsza to zużycie silników wysokoprężnych. Na trasie między Rostockiem a Gedser panują wyjątkowo silne wiatry, co sprawia, że technologia ta jest idealna dla M/V Copenhagen. Do tej pory Rotor Sail zmniejszył emisję CO2 o 4%.

4. Brak zanieczyszczeń z wydechu na horyzoncie

Oprócz systemu hybrydowego na pokładzie promów, promy Scandlines są wyposażone w skruber o obiegu zamkniętym, który oczyszcza spaliny silnika z zanieczyszczeń, takich jak siarka. Zmniejsza to emisję zanieczyszczeń o co najmniej 90%. Wytwarzane zużyta woda jest oczyszczana i utylizowana na lądzie w sposób przyjazny dla środowiska.

5. Łączą Morze Bałtyckie

Tylko na trasach Puttgarden i Rostock, Scandlines zapewnia ponad 120 rejsów każdego dnia. Łącząc to z opcjami prom + most klienci mają dostęp do skróconego czasu transportu i elastyczności łańcucha dostaw między Niemcami, Danią, Szwecją i nie tylko.

Co ważne, kierowcy frachtowi mają również dostęp do pryszniców i toalet zarówno w terminalach portowych, jak i na pokładzie. Nie zapominając o bezpłatnym Wi-Fi w terminalach i zniżkach na posiłki w restauracjach.

Jeśli więc podróżujesz przez Morze Bałtyckie i chcesz skorzystać z naszej doskonałej współpracy z najlepszym operatorem w regionie, dokonaj rezerwacji online lub skontaktuj się z jednym z naszych sympatycznych pracowników.

23 Listopad 2023

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc