vans parked up

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego busa?

W tym tygodniu Sky News ogłosiło, że przez ostatnie 3 lata ilość zarejestrowanych kradzieży pojazdów zwiększyła się o 30%.

Jedno ze źródeł podaje, że w 2013 roku w Anglii i Walii zgłoszono 65,783 skradzionych pojazdów, natomiast w roku 2016 liczba ta wzrosła do 85,688. Część tych pojazdów to busy i małe ciężarówki.

Busy są bardzo łatwym celem, nie tylko przez wzgląd na swoją wartość ale też tego, co potencjalnie znajduje się w pojeździe.

Dla każdego właściciela busa bezpieczeństwo pojazdu powinno być bardzo ważne.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, w jaki sposób zabezpieczyć swój pojazd i uniknąć kradzieży

Czy parkujesz w bezpiecznym miejscu?

Parkowanie w bardzo dobrze oświetlonym miejscu może odstraszyć ewentualnych złodziei. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy w okolicy znajdują się kamery. Mogą okazać się pomocne, gdy wydarzy się coś złego.

Parkując pod domem możesz również zamontować dodatkowe światła oraz zabezpieczyć bramę wjazdową. Istnieją również specjalne kamery wykrywające jakikolwiek ruch, które moga wysłać Ci powiadomienie na telefon.

Sprawdź, czy bus jest odpowiednio zabezpieczony

Większość busów posiada wbudowany alarm oraz immobiliser. Jeżeli chcesz czuć się jeszcze bezpieczniej, możesz nawet zaopatrzyć się w urządzenie rejestrujące lokalizację pojazdu za pomocą GPS.

Nie zostawiaj wartościowych rzeczy w pojeździe

Wydaje się oczywiste, jednak wielu kierowców wciąż zapomina o tej ważnej wskazówce. Najlepiej nie zostawiać niczego w pojeździe na noc. Należy pamiętać, by zabrać ze sobą również nawigację i innego rodzaju akcesoria: telefony, iPady, laptopy.

Porozmawiaj z pracownikami

Pamiętaj, by porozmawiać ze swoimi pracownikami na temat bezpieczeństwa pojazdów. Każda firma powinna mieć jasno określone reguły i zasady, które muszą być przestrzegane. Dzięki temu potencjalne zagrożenie zmniejszy się.

Pamiętaj o zamykaniu pojazdu

Kolejna oczywista zasada, o której wiele kierowców zapomina. Bez znaczenia, czy wychodzisz z pojazdu tylko na chwilę by kupić kanapkę, czy zapłacić za paliwo – zawsze prawidłowo zamykaj swój pojazd. Złodzieje mogą wykorzystać każdą chwilę nieuwagi....

Stawiaj bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przy wybieraniu nowego pojazdu, za każdym razem kieruj się przede wszystkim bezpieczeństwem. Większość nowych busów posiada wbudowane zabezpieczenia, jeżeli jednak chcesz dodatkowo poprawić bezpieczeństwo swojego pojazdu weź pod uwagę zainstalowanie alarmu oraz immobiliser.

Weź również pod uwagę, czy chcesz żeby drzwi oraz boczne ściany busa były przeszklone. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, i mniej widać z zewnątrz tym lepiej. Warto również rozważyć opcję, czy potrzebujesz, aby Twój pojazd posiadał przesuwane drzwi z dwóch stron.

Nie zapomnij o katalizatorze

Ważne jest by zadbać o bezpieczeństwo Twojego pojazdu oraz jego zawartości. Niektórzy złodzieje jednak są zainteresowani również katalizatorami. Tego rodzaju kradzieże są ostatnio bardzo popularne ze względu na sporą wartość tej części.

Zawsze warto jest zainwestować i zadbać o bezpieczeństwo swojego pojazdu.

Jeżeli masz dodatkowe wskazowki dotyczące bezpieczeństwa, podziel się z nami .

11 Styczeń 2018

Szukaj i rezerwuj

pon., 11 gru 2023
wt., 12 gru 2023
Potrzebna pomoc