Irish Ferries Logo

Irish Ferries ogłaszają dostawę promu W.B.Yeats

Zapowiedzieliśmy w styczniu budowę W.B.Yeats w stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft. Irish Ferries ogłosiło właśnie, że zbudowany za cenę 144 mln € (ok. 129 mln £) prom został właśnie dostarczony i będzie gotowy do użytku w nowym roku.

W.B.Yeats został zaprojektowany specjalnie z myślą o przyszłości w odniesieniu do przepisów ochrony środowiska. Zapewni optymalne zużycie paliwa przy jednoczesnej minimalizacji powiązanych kosztów. Dzięki pojemności do 1 800 pasażerów, składającej się z 440 przestronnych kabin, w tym luksusowych apartamentów i przestrzeni pokładowej, które mogą pomieścić 2 800 metrów ładunku (165 pojazdów towarowych) i dodatkowemu dedykowanemu pokładowi samochodowemu o pojemności 300 samochodów osobowych, z pewnością spełni on sezonowe zapotrzebowanie.

Dodatkowo, elastyczność w projektowaniu pozwala promowi obsługiwać wszystkie istniejące połączenia Irish Ferries między Irlandią, Francją i Wielką Brytanią. Będzie się również stosować do specyfikacji klasy lodowej, która pozwoli na wykorzystanie różnych środowisk, w których prom będzie wykorzystywany.

W nawiązaniu do ogłoszenia, CEO Irish Ferries, Eamonn Rothwell powiedział;

"Jest to pierwsza z dwóch nowych konstrukcji zamówionych przez ICG, z całkowitą zakontraktowaną inwestycją w wysokości 315 milionów €. Drugi statek powinien zostać dostarczony w 2020 roku. Inwestycja ta zwiększy turystyczną i towarową przepustowość na płynnych połączeniach z Irlandii do Wielkiej Brytanii i kontynentu, które są istotną częścią irlandzkiego dostępu do turystyki i łańcucha logistycznego. Po rozpoczęciu planowanych usług W.B.Yeats w 2019 roku, ICG oczekuje znaczących korzyści operacyjnych i finansowych."

Zgodnie z planem, W.B.Yeats powinien zostać oddany do eksploatacji w Irish Ferries i rozpocząć świadczenie usług na trasie Dublin <> Holyhead na początku stycznia 2019 roku, przed przejściem na trasę Dublin <> France w marcu 2019 roku.

07 Styczeń 2019

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc