hills

Alternatywne rozwiązania dotyczące zamknięcia tunelu Mont Blanc w 2023 r.

AKTUALIZACJA 29/09/2023

Tunel Mont Blanc zostanie całkowicie zamknięty na okres 9 kolejnych tygodni, począwszy od poniedziałku 16 października, godz. 8 rano.

Ponowne otwarcie dla ruchu planowane jest na poniedziałek 18 grudnia 2023 r., godz. 10:00.

W tym okresie prosimy o korzystanie z zalecanych tras alternatywnych.

Aby umożliwić przeprowadzenie technicznych prac konserwacyjnych w tunelu, od poniedziałku 18 września 2023 r. zaplanowano 16 całkowitych zamknięć ruchu w ciągu tygodnia, w nocy (od 22:00 do 6:00):

TYDZIEŃ 38

 • w poniedziałek 18 września
 • we wtorek 19 września
 • w środę 20 września
 • w czwartek 21 września

TYDZIEŃ 39

 • w poniedziałek 25 września
 • we wtorek 26 września
 • w środę 27 września
 • w czwartek 28 września

TYDZIEŃ 40

 • w poniedziałek 2 października
 • we wtorek 3 października
 • w środę 4 października
 • w czwartek 5 października

TYDZIEŃ 41

 • w poniedziałek 9 października
 • we wtorek 10 października
 • w środę 11 października
 • w czwartek 12 października

AKTUALIZACJA 08/09/2023

Informujemy, że w związku z decyzją Komisji Międzyrządowej, Mont Blanc Tunnel zdecydował się odwołać zaplanowane na ten rok zamknięcie i przełożyć prace na przyszły rok.

Decyzja ta została podjęta w celu zminimalizowania niedogodności dla naszych klientów i zapewnienia możliwości ciągłego korzystania z tunelu.

Daty zamknięć zaplanowanych na przyszły rok zostaną podane z wyprzedzeniem, aby umożliwić wszystkim naszym klientom odpowiednie zaplanowanie swoich operacji.

Dziękujemy za zrozumienie i zaufanie do tunelu Mont Blanc.


AKTUALIZACJA 04/09/2023

Tymczasowe zamknięcie tunelu Mont Blanc zostało przełożone na czas nieokreślony.

Poinformujemy Cię, gdy tylko się to zmieni. W międzyczasie nadal możesz rezerwować bilety tutaj.


Tunel Mont Blanc o długości 11,6 km, z którego codziennie korzysta około 5000 pojazdów, zostanie zamknięty na nieco ponad 3 miesiące.

Tunel Mont Blanc zostanie zamknięty od 4 września do 18 grudnia 2023 r. w celu przeprowadzenia zaplanowanych prac konserwacyjnych.

Zdajemy sobie sprawę, że w tym czasie handel musi pozostać płynny i z przyjemnością informujemy, że mamy kilka alternatywnych opcji, aby zapewnić minimalne zakłócenia w łańcuchu dostaw.

 1. RAlpin

16 pociągów dziennie - transport w zaledwie 11 godzin.

Szukasz połączeń między Niemcami a Włochami?

Każdego roku tysiące pojazdów ciężarowych jest transportowanych pociągiem RAlpin między Novarą (Włochy) a Freiburgiem (Niemcy).

Usługa RORO (Roll On, Roll Off) lub "Ro-La", RAlpin, transportuje pojazdy przez Szwajcarię i Alpy Szwajcarskie, docierając do miejsca docelowego po obu stronach.

Transportując towary między Niemcami a Włochami pociągiem RAlpin "Rolling Highway", możesz zminimalizować zużycie pojazdu, jednocześnie zmniejszając koszty paliwa, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy. A dzięki naszym doskonałym cenom możesz cieszyć się jeszcze większymi oszczędnościami.

Zarezerwuj bilety RAlpin tutaj.

(Ważne - należy pamiętać, że maksymalna dopuszczalna długość pojazdu wynosi 18,6 m).

 1. Tunel drogowy Fréjus

Italy ⇄ France w zaledwie 20 minut.

Tunel drogowy Fréjus, który został po raz pierwszy otwarty 60 lat temu i biegnie pod najwyższą górą w Europie, łącząc Francję i Włochy, również zostanie poddany renowacji podczas 3-miesięcznego okresu zamknięcia tunelu Mont Blanc. Niemniej jednak nadal jest to świetna alternatywa.

Położony na skrzyżowaniu dwóch ważnych szlaków handlowych między Francją a Włochami, 12,87-kilometrowy tunel drogowy Fréjus został zaprojektowany specjalnie do obsługi ruchu ciężarówek o wysokości do 4,3 m.

Dzięki otwartym biletom ważnym do 7 dni, dozwolonym towarom niebezpiecznym i szybkim potwierdzeniom rezerwacji, będziesz żałować, że nie dokonałeś rezerwacji z nami wcześniej.

Zorganizuj swój transport tutaj.

Podobał Ci się ten artykuł? Zapisz się na naszą listę mailingową i nigdy nie przegap żadnych aktualności.

02 Październik 2023

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc