Przejdź do treści

Southampton

  • Do wjazdu lub tranzytu przez terytorium francuskie wymagane jest obecnie świadectwo podróży. Każdy kierowca wjeżdżający na terytorium Francji (promem, Eurotunelem lub granicą lądową) musi mieć certyfikat dostępny do okazania organom kontroli granicznej. POBIERZ CERTYFIKAT PODRÓŻY FRANCJI
  • Najnowsze aktualizacje operatorów na temat Coronavirus (Covid-19) i formularze dotyczące kondycji kierowców, dostępne są na naszej stronie Coronavirus (Covid-19) - aktualizacji operatorów promowych..

Southampton to port leżący na południowym wybrzeżu Anglii, w hrabstwie Hampshire. Jest to popularne miejsce docelowe wielu połączeń promowych, jednak nie są tu już obsługiwane kursy przez kanał La Manche. Promy płyną stąd do East Cowes na wyspie Wight. Trasa obsługiwana jest przez armatora Red Funnel. W samym Cowes są dwa porty: wschodni i zachodni, z mostem pomiędzy nimi.

Cowes jest uważany za kluczowy port dla przepraw promowych na wyspę Wight. Obecnie na trasie Southampton-Cowes pływa do 18 promów dziennie.

Southampton Sczegóły

Geolocation

Red Funnel Ferries Southampton: Dock Gate 7 off Town Quay Road, SO14 2AL

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa wypoczynku

Alternatywne Porty

Brak alternatywnych promów