Przejdź do treści

Fishguard

WAŻNE AKTUALIZACJE PODRÓŻY

  • WSZYSCY kierowcy towarowi MUSZĄ mieć dowody na niedawny negatywny wynik testu COVID-19 przed udaniem się do Dover & Folkestone. Dowiedz się więcej
  • ABY UZYSKAĆ WSZYSTKIE AKTUALNE PORADY DOTYCZĄCE PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH W CZASACH COVID19, ODWIEDŹ STRONĘ INTERNETOWĄ GOV.UK I WYBIERZ KRAJ DOCELOWY

Fishguard, po walijsku Abergwaun (czyli Usta rzeki Gwaun), to port w południowo-zachodniej Walii. Miasteczko liczy niewiele ponad 3000 mieszkańców.

Dostępne są połączenia do Irlandii – do portu Rosslare. Obsługuje je armator Stena Line. Ta trasa zyskuje na popularności wśród firm transportowych przewożących towary do/z Irlandii, ponieważ pozwala na transport z Walii do Cork (prom plus około 2,5 godziny jazdy z Rosslare do Cork). W terminalu Steny dostępne są bary z przekąskami i napojami oraz strefy wypoczynku z prysznicami.

Z wydarzeń historycznych miasta: warto poczytać o Desancie pod Fishguard, akcji przeprowadzonej 23 lutego 1797 w ramach wojny wojsk francuskich z I koalicją na terenie Wielkiej Brytanii.

Trasy promowe do Fishguard

2 przeprawy dziennie
3 godziny przeprawy
Szczegóły

Trasy promowe z Fishguard

2 przeprawy dziennie
4 godziny przeprawy
Szczegóły

Fishguard Sczegóły

Geolocation

Stena Line ferries Fishguard: Fishguard Harbour, Goodwick, Pembrokeshire, SA64 OBU

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa wypoczynku

Port taxes paid locally

Alternatywne Porty