truck

Sankcje finansowe dla unijnych kierowców wchodzą w życie 1 kwietnia 2023.

Przypominamy, że z końcem ubiegłego roku brytyjski Departament Transportu wprowadził trzy ważne zmiany (szerzej pisaliśmy o nich tutaj), choć do końca marca nie były jednak egzekwowane kary finansowe za ich nieprzestrzeganie.

Okres przejściowy jednak właśnie dobiegł końca, i od 1 kwietnia przewoźnicy muszą liczyć się z sankcjami finansowymi za naruszenie nowych regulacji.

– Ten przejściowy okres okazał się słuszną decyzją, bo firmy spedycyjno-transportowe zyskały czas, by przystosować się do nowych przepisów. Mogły wprowadzić zmiany, żeby zniwelować negatywne skutki nowych regulacji – mówi Joanna Porath, właścicielka agencji celnej AC Porath, specjalizującej się m.in. w obsłudze rynku brytyjskiego.

Kabotaż, Ruch Trójstronny, Nielegalni Imigranci

Transport kombinowany, oraz transport bez ładunku nie będą już dozwolone od 1 kwietnia 2023 r. W praktyce, przewoźnik musi liczyć się z sankcjami w związku z wykonywaniem przewozów kabotażowych przy „pustym” wjeździe do Wielkiej Brytanii, wykonywaniem przewozów kombinowanych, tj. niektórych rodzajów przewozów intermodalnych oraz operacji intermodalnych, oraz zmianami w tzw. „ruchu trójstronnym”.

Wykroczenia będą karane grzywną w wysokości 300 funtów.

Polityka egzekwowania tych przepisów znalazła się w brytyjskim dokumencie „DVSA enforcement sanctions policy” w sekcji nr 12, który opisuje zmiany przepisów (https://www.gov.uk/government/publications/enforcement-sanctions-policy).

Od 1 kwietnia wchodzą też w życie kary finansowe, wynikające ze zmienionych regulacji prawa o odpowiedzialności przewoźnika, które ustanowiono w lutym tego roku. Brytyjskie służby celne Border Force mogą nałożyć kary za znalezienie nielegalnych imigrantów w pojazdach czy naczepach, które podczas transportu nie są odpowiednio zabezpieczone.

Za każdego wykrytego, nielegalnego imigranta trzeba będzie zapłacić karę w wysokości 10 000 funtów, i 6000 funtów w przypadku stwierdzenia, że ​​pojazd jest niewłaściwie zabezpieczony, ale nie zostaną wykryci nielegalni imigranci.


Regulacje prawne, nowe przepisy, dokumentacje- to wszystko może niestety okazać się bardzo stresujące dla firm.

Nasza siostrzana firma Customs Link istnieje po to, aby problematyczne kwestie nie spędzały snu z powiek naszym klientom.

Zapewniając kompleksowe rozwiązanie, nasz zespół ekspertów może wesprzeć Twoją firmę w obecnej sytuacji gospodarczej.

Skontaktuj się z ekspertem CustomsLink już dziś.

04 Kwiecień 2023

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc