na drodze

Brak kar za nieprzestrzeganie nowych przepisów w UK, do końca marca 2023

W wyniku wdrażania przepisów wynikających z umowy o handlu i współpracy (TCA), unijni przewoźnicy stracili część uprawnień. Brytyjski Departament Transportu poinformował jednak, że do końca marca nie będzie nakładał kar finansowych dla przewoźników niezarejestrowanych na terenie UK, za nieprzestrzeganie tych przepisów.

Do końca marca 2023 r. Władze brytyjskie nie będą nakładać sankcji, gdy przewoźnik naruszy przepisy nowych regulacji. Kierowca firmy transportowej, który zostanie zatrzymany przez tamtejsze służby kontrolne, otrzyma jedynie pouczenie ustne lub pisemne.

Decyzja Wielkiej Brytanii wydłuża czas, jaki mają firmy spedycyjno-transportowe, by przystosować się do przepisów. Przedłużenie czasu tej tranzycji pozwoli firmom przygotować się na te zmiany i zniwelować negatywne skutki wdrażanych regulacji.

O JAKICH REGULACJACH MOWA?

Transport kabotażowy:

W przypadku, gdy miejsce przyjęcia przesyłki do przewozu, jak i miejsce jej dostawy znajdują się na terytorium jednego lub kilku krajów, ale przewóz realizowany jest przez przewoźnika, którego działalność gospodarcza nie jest zarejestrowana w żadnym z nich.

Obecnie nie będzie to możliwe, jeśli przewoźnik wjeżdża do tego kraju bez towaru, czyli jadąc tzw. „na pusto” np. po rozładunku UK.

Dodatkowo obowiązuje tu limit: maksymalnie dwie trasy brytyjskie w ciągu 7 dni.

Zakaz niektórych operacji multimodalnych

Głównie przewozy, gdzie towary są przewożone w tej samej jednostce ładunkowej lub pojeździe z wykorzystaniem kilku rodzajów transportu.

Ruch trójstronny

Departament Transportu Wielkiej Brytanii zniósł prawo firm posiadających siedzibę w państwach członkowskich Unii Europejskiej do odbioru towarów w Wielkiej Brytanii, a następnie przewóz ich do kraju spoza UE, np. Szwajcarii, Turcji czy Norwegii.

Konieczne będzie posiadanie dodatkowego zezwolenia, wydanego przez Europejską Konferencję Ministrów Transportu (ECMT).

POMOC W DOKUMENTACJI CELNEJ

Regulacje prawne, nowe przepisy, dokumentacje- to wszystko może niestety okazać się bardzo stresujące dla firm.

Nasza siostrzana firma Customs Link istnieje po to, aby problematyczne kwestie nie spędzały snu z powiek naszym klientom.

Zapewniając kompleksowe rozwiązanie, nasz zespół ekspertów może wesprzeć Twoją firmę w obecnej sytuacji gospodarczej.

Skontaktuj się z ekspertem CustomsLink już dziś.

19 Styczeń 2023

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc