Isle of Man Steam Packet Company

Operator Isle of Man Steam Packet konsultuje zmianę miejsca terminalu do Larne

Armator Isle of Man Steam Packet konsultuje przeniesienie terminalu portowego do Larne w Irlandii Północnej.

Operator w tej chwili oferuje serwis z Douglas do Albert Quay w Belfast. W tej chwili prowadzone są konsultacje na temat tego, czy warto przenieść serwis do portu w Larne. Taki krok umożliwiłby utworzenie połączenia cargo na tej trasie: dla busów i ciężarówek.

Zmiana portu zapewniłaby również lepsze warunki dla podróżujących: sklepy oraz parking. Dodatkowo pozwoliłoby to IoM Steam Packet na załadunek autokarów i samochodów kempingowych, co na tę chwilę nie jest możliwe w porcie Albert Quay w Belfast.

W tej chwili z tego portu korzysta armator P&O Ferries, dwa promy IoM Steam Packet Ben-my-Chree oraz Manannan przystąpiły do testów w Larne, by sprawdzić czy port przystosowany jest do przyjęcia tych okrętów.

„Staramy się, by nasz serwis był jak najbardziej profesjonalny a nasi klienci zadowoleni. Porównując dwa porty, doszliśmy do wniosku, że Larne mogłby zaoferować naszym klientom więcej w porównaniu do portu w Belfast. Najważniejsza jednak jest dla nas opinia klientów, dlatego już teraz dziękujemy każdemu, kto wypełnił ankietę online.”

- Dyrektor Generalny IoM Steam Packet, Mark Woodward

Operator otrzymał ponad 3000 odpowiedzi w tej sprawie. Oficjalny raport oraz decyzja powinny zostać ogłoszone w ciągu najbliższych kilku tygodni.

06 Wrzesień 2017

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc