Oresund bridge

Most Øresund -najdłuższa połączona konstrukcja drogowo-kolejowa w Europie

Most Øresund, znany również jako Øresund Link, to najdłuższy most w Europie, łączący Kopenhagę w Danii i Malmo w Szwecji. Rozciąga się nad cieśniną Øresund, wąskim akwenem oddzielającym Danię i Szwecję, łączącym Morze Północne z Morzem Bałtyckim.

Ten ośmio-kilometrowy most drogowo-kolejowy prowadzi przez szwedzkie wybrzeże, sztucznie utworzoną wyspę Peberholm i cztero kilometrowy tunel łącząc się z duńską wyspą Amager.

Ile lat ma Øresund Link?

Pomysł połączenia Danii i Szwecji pojawił się po raz pierwszy na początku XX wieku, ale dopiero w latach 90. XX wieku plany dotyczące mostu Øresund zaczęły nabierać kształtu. Budowa rozpoczęła się w 1995 roku, a uroczyste otwarcie mostu nastąpiło 1 lipca 2000 roku przez królową Danii Małgorzatę II i króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

Ekologiczna opcja

Stanowiąc alternatywę dla podróży lotniczych i morskich, połączenie to pomogło zredukować emisję dwutlenku węgla. Most zmniejszył również natężenie ruchu, szczególnie w Kopenhadze, gdzie pomógł złagodzić niektóre problemy komunikacyjne miasta.

Bilet łączony (Combi): most+prom

Bilet łączony jest idealny, gdy chcesz przejechać przez most Øresund i popłynąć promem Scandlines między Rødby-Puttgarden lub Gedser-Rostock.

Rødby a Puttgarden
Wybierz krótszą trasę promem z Niemiec z Scandlines z Rødby do Puttgarden. To około 20 kilometrów i zajmuje około 45 minut.

Gedser a Rostockiem
Wybierz dłuższą trasę promem z Niemiec z Scandlines z Gedser do Rostocku. Ma około 52 km i zajmuje około 2 godzin.
Jeżeli podróżujesz z Niemczech, powinieneś kupić łączony bilet most+prom z Puttgarden do Malmo lub Rostock – Malmo.

Bilet łączony Puttgarden – Malmo
Bilet łączony Rostock – Malmo

Jeżeli podróżujesz z Polski, łączony bilet most+prom powinieneś zakupić ze Świnoujścia do Kopenhagi.

Bilet łączony Świnoujście- Kopenhaga


Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rezerwacji biletów promowych i płatnych mostów na te trasy, skontaktuj się z naszym zespołem obsługi klienta.

16 Sierpień 2023

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc