logistic shipping containers

Logistyka, a Transport – jaka jest różnica?

Istnieje wiele poglądów, że pojęcie "logistyka" zapoczątkowane zostało w wojsku i odnosi się do dostarczania do armii mężczyzn oraz broni. Wiele kampanii zakończyło się niepowodzeniem, właśnie przez nieskuteczną logistykę.

W połowie lat osiemdziesiątych firmy zaczęły przyjmować logistykę jako termin opisujący to, czym się zajmują. Obecnie logistyka w transporcie jest powszechnie uznawana za bardzo ważny sposób na zwiększenie wartości łańcucha dostaw. Podczas gdy transport jest prostym ruchem produktu między dwoma punktami, logistyka rozumie cały ten proces. Logistyka nie ma określonych granic i stale się rozwija.

Definicja "Logistyki"

Istnieje wiele definicji, które opisują logistykę. Na przykład "zarządzanie zapasami w ruchu i w spoczynku" kolejne oddają jej złożony charakter: "skomplikowane", "wymagania klienta", "planowanie i kontrola" i tym podobne. Logistyka polega na określeniu najbardziej efektywnego i opłacalnego zarządzania, przepływu i kontroli materiałów i produktów gotowych od miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia. Wszystko to przy jednoczesnej minimalizacji zapasów w systemie tak, aby spełniać określone wymagania zarówno dla dostawców, jak i dla klientów.

Woda, woda wszędzie!

calmac ferryIstnieje pewna przewidywalność w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym, ale przy transportowaniu towarów drogą morską nieprzewidywalność warunków pogodowych lub ograniczeń pojemności statków może stanowić duży problem.

Freightlink a Logistyka

Freightlink odgrywa istotną rolę w logistyce.

"We Freightlink rozumiemy potrzeby naszych klientów i presję z jaką się zmagają podczas dostaw"

powiedział Mark Stephens, dyrektor

"Stale sprawdzamy rozkłady przepraw promowych setek tras, by usprawnić naszym klientom proces planowania i rezerwacji.”

Od października do marca na morzach Irlandzkim oraz Północnym liczne sztormy i burze mogą zmienić plany nawet najbardziej zorganizowanej firmie transportowej.

"Kiedy pomagamy klientom znaleźć rozwiązania alternatywne, wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, a także relacje z operatorami promowymi. W wielu przypadkach, gdy nastąpiło zakłócenie w przeprawie spowodowane złymi warunkami pogodowymi, klienci polegają na nas. Dlatego właśnie Freightlink staje się ważną częścią logistyki naszych klientów.”

Jeżeli chcesz porozmawiać na temat przepraw promowych, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, które udzieli Ci niezbędnych informacji.

06 Wrzesień 2017

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc