UN Ro-Ro ferry

DFDS Kupuje Śródziemnomorskiego Operatora UN Ro-Ro

Armator DFDS podpisał kontrakt zakupu 98.8% Tureckiego operatora promowego UN Ro-Ro za 950 milionów Euro.

UN Ro-Ro posiada 12 okrętów i dwa porty we Włoszech i w Turcji. Armator oferuje przeprawy po Morzu Śródziemnym, łączące Francję, Włochy i Turcję pięcioma trasami.

Zatrudniając około 500 osób, UN Ro-Ro łączy porty Pendik, Ambarli i Mersin w Turcji, Trieste i Bari we Włoszech Toulon we Francji oraz Patras w Grecji.

Niels Smedegaard, Dyrektor Generalny DFDS powiedział:

„Okręty Ro-Ro oferują szeroki zakres usług dla naczep bez kierowców, maszyn czy też kontenerów. System ten na Morzu Śródziemnym jest bardzo podobny do tego, którym DFDS operuje na Morzu Północnym. Transport towarów, maszyn, części samochodowych, pojazdów bez kierowcy, produktów z plastiku, elektroniki, ubrań, jedzenia, alkoholu jest niezwykle popularny.

UN Ro-Ro jest firmą przynoszącą duże zyski i jesteśmy pewni tego, że łącząc siły będziemy mogli rozwinąć oferowany serwis. Jesteśmy zaszczyceni mogąc przywitać UN Ro-Ro w DFDS. Cieszymy się, że profesjonalny zarząd i wyszkoleni pracownicy UN Ro-Ro zgodzili się z nami zostać, dzięki czemu zarówno obecni, jak i nowi pracownicy a także nasi klienci będą czerpać korzyści z tej współpracy.”

Po zatwierdzeniu odpowiednich władz, sprzedaż powinna zostać sfinalizowana do czerwca 2018.

25 Kwiecień 2018

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc