Stena Ebba ferry

Całkowicie nowy prom Stena Ebba na trasie Karlskrona-Gdynia

Całkowicie nowy prom Stena Ebba znalazł się w centrum uwagi podczas licznie zgromadzonej ceremonii nadania imienia, która odbyła się 11 stycznia 2023 r. w Karlskronie, z okazji wodowania drugiego promu E-Flexer Stena Line na trasie Karlskrona-Gdynia.

-Dzisiaj, wraz z inauguracją Stena Ebba na trasie Gdynia-Karlskrona, a także wcześniejszym wprowadzeniem siostrzanego statku Stena Estelle rozpoczynamy nowy etap w rozwoju naszego regionu. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom najnowocześniejsze jednostki pływające na tym rynku– powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor handlowy Baltic Sea South w Stena Line.

Całkowicie nowy prom Stena Ebba znalazł się w centrum uwagi podczas licznie zgromadzonej ceremonii nadania imienia, która odbyła się 11 stycznia 2023 r. w Karlskronie, z okazji wodowania drugiego promu E-Flexer Stena Line na trasie Karlskrona-Gdynia.

Stena Ebba została nazwana podczas ceremonii, podczas której matka chrzestna Ulrica Messing, gubernator regionu Blekinge w Szwecji, tradycyjnie rozbiła butelkę szampana o statek.

Nowoczesne rozwiązania

Statek przybył na trasę Gdynia-Karlskrona bezpośrednio ze stoczni.

Cechuje go energooszczędność dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, a także między innymi dzięki możliwości korzystania z energii lądowej podczas zawinięć do portów, co zmniejsza emisję spalin.

Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu skandynawskim z panoramicznymi oknami, co z pewnością przypadnie do gustu pasażerom.

Dziś, dzięki dwóm nowym statkom obecnym na trasie (Ebba i Estelle), relacje między Szwecją a Polską nadal się rozwijają.

-Dodanie naszego nowego nowoczesnego promu Stena Ebba na południowy Bałtyk jest odpowiedzią Stena Line na zapotrzebowanie klientów w dynamicznym obszarze gospodarczym, który wciąż się rozwija- mówi Niclas Mårtensson, dyrektor generalny Stena Line. Kontynuuje-Obsługujemy tę trasę promową od ponad 25 lat, a dzięki naszym nowym promom typu E-Flexer umożliwimy naszym partnerom rozszerzenie ich działalności poprzez lepszy dostęp do europejskich rynków i łańcuchów dostaw.

W ciągu ostatniego roku Stena Line dokonała znacznych inwestycji w modernizację połączenia promowego Gdynia-Karlskrona. W czerwcu 2022 r. operacje zostały przeniesione do nowego terminalu promowego w Gdyni, który umożliwia cumowanie statków o długości 240m oraz daje możliwość rozwoju rozwiązania intermodalnego dzięki bliskości torów kolejowych. We wrześniu wprowadzono nowy statek Stena Estelle, a następnie Stena Ebba.

Stena Ebba jest jednym z największych promów regularnie kursujących na Morzu Bałtyckim.

Więcej na temat specyfikacji Stena Ebba znajdziesz tutaj.

Proste i szybkie bookowanie z Freghtlink:

Te, jak i inne trasy bez problemu zarezerwujesz z nami w naszym systemie rezerwacji.

Wolisz posługiwać się aplikacją? Pobierz i zarezerwuj bilety dzięki naszej Aplikacji Freightlink.

Natomiast jeśli chciałbyś skorzystać z usług/pomocy ekspertów, znajdziesz nas tutaj.

12 Styczeń 2023

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc