Santander

Brittany Ferries – nowa trasa promowa

Jeden z najbardziej popularnych armatorów oferujący przeprawy promowe w Europie - Britanny Ferries - swoją pierwszą przeprawę odbył w styczniu 1973 roku.

Pierwsza przeprawa promowa Brittany Ferries z Roscoff do Plymouth miała na celu ułatwienie lokalnym rolnikom dostępu do Brytyjskiego marketu.

Pięć lat później miała miejsce pierwsza przeprawa z Cork do Roscoff – dokładnie w Dzień Świętego Patryka w 1978 roku. Minęło właśnie 40 lat, od kiedy pierwszy prom przeprawił się pomiędzy Irlandią, a Francją.

Od tego czasu armator stale kontynuuje swój rozwój i oferuje ponad dwanaście tras, operowanych przez ponad dwadzieścia okrętów, starając się uzyskać miano głównego operatora zarówno dla przepraw pasażerskich, jak i towarowych.

By uczcić tę okrągłą rocznicę, wcześniej w tym roku Brittany Ferries ogłosiło, że będzie pierwszym operatorem oferującym bezpośrednie połączenie pomiędzy Irlandią a Hiszpanią.

Okręt będzie przeprawiał się z portu w Cork w Munster do portu Santander.

Manager portu Cork, Kapitan Michael McCarthy powiedział:

„Ogromnie cieszymy się z powstania nowej trasy, nad którą prace trwały już przez jakiś czas. Cieszymy sie również z tego, że nasz długoterminowy klient Brittany Ferries postanowił oferować to połączenie zarówno dla przepraw pasażerskich, jak i towarowych. Podczas nadchodzącego Brexitu przeprawa bezpośrednia z Irlandii do Hiszpanii będzie doskonałym wyjściem dla firm transportowych. Jesteśmy przekonani, że trasa ta będzie cieszyła się ogromną popularnością.”

Okręt MV Connemara będzie oferował dwie przeprawy w tygodniu w każdą stronę. 2225 metrów ładowności będzie podzielone pomiędzy pojazdy osobowe oraz cargo.

„Brittany Ferries oferuje bezpośrednie połączenie z Irlandii do Hiszpanii zarówno dla firm transportowych, jak i osób prywatnych planujących wakacje.”

Powiedział Hugh Burton, manager generalny Brittany Ferries w Irlandii

Rezerwacje przepraw towarowych będą dostępne już niedługo. Z niecierpliwością czekamy na możliwość sprzedaży biletów promowych łączących bezpośrednio Irlandię z Hiszpanią – pierwszy raz w historii.

25 Kwiecień 2018

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc