DFDS logo

Aktualizacja DFDS - Punkty mocowania na trasie Rosslare ⇄ Dunkierka

Chcielibyśmy przypomnieć klientom o znaczeniu zabezpieczenia ładunku, szczególnie o tej porze roku, przy trudnych warunkach pogodowych w okresie jesienno-zimowym na Morzu Celtyckim / kanale angielskim.

Pojazdy drogowe / przyczepy, które mają być przewożone na statkach ro-ro, powinny być wyposażone w wystarczającą liczbę punktów mocowania przeznaczonych do mocowania pojazdów drogowych / przyczep do statku.

Chcielibyśmy również przypomnieć klientom, że istotne jest, aby towary były odpowiednio rozmieszczone i zabezpieczone wewnątrz pojazdów drogowych / przyczep zgodnie z wytycznymi i standardami, które można znaleźć w Zielonej Karcie towarzyszącej naszym Warunkom Przewozu, aby zabezpieczyć towary i pojazdy drogowe przed naturalnymi i spowodowanymi przez człowieka okolicznościami, które mogą wystąpić podczas przewozu.

Należy pamiętać, że niespełnienie powyższych wymogów może skutkować odmową przyjęcia takich pojazdów drogowych / przyczep do wysyłki, jak również brakiem przyjęcia odpowiedzialności przez Przewoźnika za utratę lub uszkodzenie ładunku wynikające z takiego uchybienia.

  • Wszystkie jednostki, z wyjątkiem przyczep i małych samochodów dostawczych, muszą być wyposażone w zdejmowany lub stały hak holowniczy z przodu kabiny.
  • Punkty mocowania muszą być w dobrym stanie, co oznacza, że jeśli jest to połączenie śrubowe, wszystkie śruby muszą być na swoim miejscu, a jeśli jest to połączenie spawane, spoina musi być wolna od pęknięć. Płyty lub pierścienie mocujące muszą być oznaczone dobrze widocznymi kolorami.
  • Wszystkie punkty mocowania muszą być wolne od domowej roboty podwieszanych skrzynek narzędziowych i kół zapasowych, ponieważ ograniczenia kątów mocowania są następujące: Pionowy kąt mocowania od 45° do 80° (kąt między punktem mocowania jednostki ładunkowej a pokładem), a także poziomy kąt mocowania od 15° do 45° (kąt między bokiem jednostki ładunkowej a pokładem ładunkowym).
  • Brak dodatkowych instalacji elektrycznych w pobliżu punktów mocowania
  • Należy pamiętać, że niektóre rejsy będą wymagały maksymalnej liczby punktów mocowania ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Minimalne wymagania dotyczące mocowania dla typów jednostek są następujące -

Pociągi drogowe

19 metrów - 6-8 punktów

Ciężarówka/przyczepa

17 metrów - 6-8 punktów

(8 punktów - 2 łańcuchy do haka holowniczego + 6 łańcuchów do przyczepy. 6 punktów - 6 łańcuchów tylko do przyczepy).

Przyczep

14 metrów - 6-8 punktów

Plus 2 dodatkowe punkty mocowania przy tylnych drzwiach w trudnych warunkach pogodowych.

Sztywna ciężarówka

10 metrów - 6 punktów

(6 punktów: 2 łańcuchy na hak holowniczy, 4 łańcuchy na środku i z tyłu: Brak mocowania kół).

Van

5-8 metrów - 4 punkty (2 łańcuchy na hak holowniczy + 2 łańcuchy na tylne koła lub wszystkie 4 łańcuchy na koła.

Tylko kabina

6 metrów - 4 punkty

(2 łańcuchy na hak holowniczy, 2 łańcuchy mogą być przymocowane do tylnych kół).

DFDS Seaways

25 Wrzesień 2023

Szukaj i rezerwuj

pt., 1 gru 2023
sob., 2 gru 2023
Potrzebna pomoc