Punkty mocowania & Podpory na promach

Trudne warunki pogodowe na morzu mogą spowodować uszkodzenia zarówno ładunku, jak i pojazdu w którym jest on transportowany. Aby uniknąć niebezpiecznych i kosztownych problemów podczas przeprawy promowej, należy upewnić się, że ładunek został odpowiednio zabezpieczony.

Jak odpowiednio zabezpieczyć ładunek?

  • Ładunek powinien zostać odpowiednio zabezpieczony w obrębie naczepy
  • Pojazdy ciężarowe oraz naczepy powinny posiadać punkty mocowania
  • Naczepa powinna być zamknięta i zabezpieczona tak, by nie otworzyła się w trakcie przeprawy
  • Naczepy, które przeprawiane są bez ciągnika powinny mieć osobne podpory, które będą w stanie wytrzymać trudne warunki podczas przeprawy promowej
  • Pojazdy ciężarowe powinny być przymocowane łańcuchami. Pojazdy, które są przeprawiane bez kierowców (których masa całkowita nie przekracza 40t) muszą mieć 8 punktów mocowania, by zapobiec przemieszczaniu się podczas przeprawy promowej.
MASA POJAZDUMINIMALNA LICZBA PUNKTÓW MOCOWANIA
3.5t ≤ GVM ≤ 20t2
20t < GVM ≤ 30t3
30t < GVM ≤ 40t4

Punkty mocowania

acceptable lashing points diagram

Podporytrestle pointNaczepy, które przeprawiane są bez ciągnika powinny mieć osobne podpory, które będą w stanie wytrzymać trudne warunki podczas przeprawy promowej.
Punkty mocowanialashing pointsPojazdy ciężarowe powinny być przymocowane łańcuchami. Pojazdy, które są przeprawiane bez kierowców (których masa całkowita nie przekracza 40t) muszą mieć 8 punktów mocowania, by zapobiec przemieszczaniu się podczas przeprawy promowej.

acceptable lashing points

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania w związku z punktami mocowania lub podporami skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: czat na żywo, email, lub telefonicznie: +44 1772 851 940