Przejdź do treści

Hull

Kingston upon Hull, potocznie nazywane Hull, leży w hrabstwie East Riding of Yorkshire. Miasto jest typowo przemysłowe, znajdują się tu stocznie, rafinerie, a także fabryka czekolady. Historycznie jest to miejsce handlu z wieloma krajami w Europie. W czasie rewolucji przemysłowej Hull bardzo się rozwinęło, zostało jednak mocno zniszczone w czasie II Wojny Światowej. Z tego powodu zamknięto wiele fabryk. Od czasu wojny miasto się powoli odradza.

Port Hull jest jednym z największych portów pasażerskich i towarowych w Wielkiej Brytanii. Dostępne są rejsy nocne obsługiwane przez P&O Ferries kursujące codziennie do Zeebrugge oraz do Rotterdamu. Jest też możliwe dotarcie do Bilbao w Hiszpanii, z postojem w Zeebrugge.

Do Zeebrugge operują dwa promy: Pride of Bruges oraz Pride of York. Promy do Rotterdamu (Pride of Rotterdam i Pride of Hull) są zbyt długie, aby zmieścić się w ciasnych dokach portu Hull. Dlatego w 1993 roku zbudowano dla nich oddzielny terminal: Rotterdam Terminal. Koszt inwestycji to ponad 14 milionów funtów.

Trasy promowe do Hull

1 przeprawa dziennie
11 godzin przeprawy
Szczegóły
3 przeprawy tygodniowo
11 godzin przeprawy
Szczegóły

Trasy promowe z Hull

1 przeprawa tygodniowo
66 godzin przeprawy
1 przeprawa dziennie
11 godzin przeprawy
Szczegóły
3 przeprawy tygodniowo
17 godzin przeprawy
Szczegóły

Hull Sczegóły

Geolocation

P&O Ferries Hull: King George Dock, Hull, East Yorks, HU9 5QA

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa Wypoczynku

Podatki portowe płacone lokalnie