Przejdź do treści

Gdańsk

Gdańsk jest miastem portowym usytuowanym na wybrzeżach Bałtyku u ujściach Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Jest również czwartą pod względem wielkości metropolią.

Gdańsk jest historyczną stolicą pomorza gdańskiego a miasto zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem populacji a siódme pod względem powierzchni- 261,96 km2 .

Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.

Jego historia sięga tysiąca lat, a tożsamość kształtowała się na przełomie wieków pod wpływem różnych kultur.Gdańsk uznawany jest symbolicznie za miejsce wybuchu II wojny światowej oraz za początek upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej.Na jego terenie znajdują się liczne zabytki architektoniczne oraz dzieła sztuki.

Miasto usytuowane jest na Żuławach Wiślanych, nadbrzeżna jego część na Mierzei Wiślanej a zachodnie krańce na Pobrzeżu oraz Pojezierzu Kaszubskim. Port w Gdańsku jest jednym z największych portów morskich spotykanych na Morzu Bałtyckim, a podzielony jest na wewnętrzną oraz zewnętrzną część. Wewnętrzny port posiada specjalistyczne wyposażenie cargo umożliwiające nawet naprawę promów RORO.

Do zewnętrznego portu przybywają statki o tonażu do 300000 ton.W tym porcie transportowane są często węgiel, ropa naftowa,oleje opałowe, paliwa, LPG oraz transportery głębokowodne.

Z Gdańska odpływają promy do Nynashamn w Szwecji obsługiwane przez Polferries.

Trasy promowe do Gdańsk

6 przepraw tygodniowo
18 godzin przeprawy
Szczegóły

Trasy promowe z Gdańsk

6 przepraw tygodniowo
18 godzin przeprawy
Szczegóły

Gdańsk Sczegóły

Geolocation

Polferries - Majora Henryka Sucharskiego 70, 80-601 Gdańsk

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa Wypoczynku

Podatki portowe płacone lokalnie

Alternatywne Porty