Przewodniki Po Krajach

Przewoźnicy towarowi, kurierzy, firmy przewozowe, kierowcy busów, ciężarówek i tirów – bądźcie świadomi przepisów drogowych obowiązujących w innych krajach.

Unia Europejska wprowadza wiele regulacji, które cięgle się zmieniają, a odpowiedzialność za ich przestrzegania spada na firmy lub kierowców transportujących towary. W dodatku w każdym kraju obowiązują inne przepisy.

Różnice w regulacjach transportowych mogą być subtelne

Wiemy, że rozumienie różnic pomiędzy różnymi przepisami może być trudne, szczególnie jeśli Twoja firma jest dość mała; pojedynczy kierowca albo kurier z jednoosobową działalnością mogą nie mieć świadomości praw obowiązujących za granicą, tak samo jak firma przewozowa dopiero wchodząca na rynek.

Dlatego właśnie stworzyliśmy sekcję z przewodnikami po krajach, aby pomóc Ci poznać wszystkie te różnice prawne, z którymi możesz się spotkać podróżując pojazdem komercyjnym po innych krajach.
Możesz użyć tego działu, aby poznać szczegółowe informacje o przepisach drogowych kraju, do którego zamierzasz wyruszyć i dzięki temu będzie Ci łatwiej zaplanować podróż – zarówno jeśli chodzi o Francję, Norwegię, Wielką Brytanię czy Irlandię.

Wybierz kraj, o którym chcesz przeczytać, a my wyjaśnimy jakie są najważniejsze trasy, restrykcje dotyczące wymiarów i wagi pojazdów, jakie są opłaty drogowe, obowiązujące limity prędkości i wiele więcej.

Przewodnik po Cyprze

Stolica Cypru – Nikozja jest jedyną na świecie stolicą podzieloną. Republika Cypru, w kierunku na południe od oddzielającej ‘zielonej linii’ obejmuje 60% geograficznego obszaru wyspy, a populacja wynosi około 1.15 miliona. Cypr stał się członkiem Unii Europejskiej 01 maja 2004 roku a 01 stycznia 2008 roku wprowadzono w kraju walutę Euro.

Przewodnik po Danii

Dania z Kopenhagą jako stolicą jest najbardziej wysuniętym na południe krejem skandynawskim.Zajmuje powierzchnię 43000 kilometrów kwadratowych półwyspu Jutlandii i 443 wysp z których około 70 jest zamieszkane przez Królestwo Danii. Dzieli granicę tylko z jednym państwem drogą lądową – z Niemcami. Połączona jest również od 1999 roku poprzez Most nad Sundem ze Szwecją.

Przewodnik po Francji

Francja jest największym z krajów UE z populacją liczącą blisko 66 milionów, z czego 12 mln zamieszkuje stolicę – Paryż. Francja graniczy z ośmioma krajami: Hiszpanią, Niemcami, Belgią, Luksemburgiem, Szwajcarią, Włochami, Andorą i Księstwem Monako.

Przewodnik po Grecji

Grecja jest południowym krajem europejskim ze stolicą w Atenach i populacją liczącą 11 mln mieszkańców. Graniczy z kilkoma krajami: Albanią od strony północno- zachodniej, Macedonią i Bułgarią od północy, Turcją od północnego – wschodu a od południowego zachodu z Morzem Jońskim i południowego wschodu z Morzem Egejskim.

Przewodnik po Holandii

Holandia to kraj w zachodniej Europie słynący z faktu, że około 20% terenów leży pod poziomem morza (depresja), a około 50% terenów poniżej 1 metra nad poziomem morza. Ze stolicą w Amsterdamie i bardzo dużą gęstością zaludnienia, Holandia liczy 17 milionów mieszkańców. Graniczy z Belgią i Niemcami, leży nad Morzem Północnym.

Przewodnik po Irlandii

Wyspa Irlandia dzieli się na 32 hrabstwa – 26 w Republice Irlandii oraz 6 w Irlandii Północnej. Dublin jest stolicą Republiki Irlandii, natomiast Belfast jest największym miastem Irlandii Północnej. Liczba ludności Republiki Irlandii wynosi ok. 4,6 miliona mieszkańców, a Irlandii Północnej – 1,8 miliona. Połączenia promowe z wyspą obsługuje wielu armatorów.

Przewodnik po Norwegii

Słynąca z wybrzeża fiordowego Norwegia jest najbardziej wysuniętym na północ krajem Europy. Norwegia prawie na całej swojej długości (1619 km) graniczy ze Szwecją, a od północy z Rosją i Finlandią. Stolicą Norwegii jest Oslo z populacją liczącą ponad 5 milionów mieszkańców.

Przewodnik po Polsce

Polska z Warszawą jako stolicą jest krajem wschodniej Europy, graniczącym z Niemcami, Czechami, Słowacją Ukrainą, Białorusią oraz Litwą. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i 9. w Europie. Zamieszkana jest przez prawie 40 milionów ludzi. Od 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.

Strony

Szukaj i rezerwuj

sob., 23 sty 2021
ndz., 24 sty 2021
Potrzebna pomoc