Jak dotrzeć z Polski do rejonu Morza Śródziemnego?

Mimo to, iż nie ma możliwości rezerwacji bezpośrednich promów do rejonów Morza Śródziemnego, oferujemy różnorodność alternatyw. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi są z całą pewnością Włochy, Malta, Tunezja, Cypr oraz greckie wyspy.

Aby dotrzeć do tych popularnych miejsc należy najpierw udać się do Włoch lub Grecji. Jeśli pracujesz jako kierowca w Wielkiej Brytanii najprostszym sposobem będzie najpierw udać się do Francji (Calais lub Dunkierka), a z stamtąd do Grecji bądź Włoch. Jeśli mieszkasz w Polsce, kierowcy towarowi zazwyczaj wybierają trasę przez Czechy i Austrię, aby dotrzeć do Włoch.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Cypr będziesz musiał najpierw dotrzeć do Grecji, a z stamatąd będziesz już mógł przeprawić się na Cypr, na trasie Lavrio-Limassol. Będziesz podróżował z armatorem Salamis Lines, który oferuję przeprawy raz w tygodniu.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć do Tunezji będziesz musiał najpierw dotrzeć do Włoch, jak już wcześniej wspomnielieśmy większość kierowców wybiera trasę przez Czechy i Austrię. Istnieją cztery trasy promowe z Włoch do Tunezji, a są to Palermo - Tunis, Genoa - Tunis, Salerno - Tunis oraz Livorno - Tunis. Na tych trasach operuje dwóch armatorów - Grimaldi Lines oraz Grandi Navi Veloci. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Heraklion będziesz musiał najpierw dotrzeć do Grecji, a następnie przeprawić się na wyspę. Dostępna jest tam jedna trasa promowa : Piraeus - Heraklion. Trasę tę obsługuje dwóch armatorów - Minoan Lines oraz Superfast Ferries, operując dwa razy dziennie.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Maltę, będziesz musiał najpierw dotrzeć do Włoch, gdzie dostępnych jest wiele serwisów promowych. W skład których wchodzą Genoa - Valletta, Salerno - Valletta, Catania - Valletta oraz Pozzallo - Valletta . Promy na tych trasach obsługiwane są przez Grimaldi Lines oraz Virtu Ferries. Po więcej informacji kliknij tu.

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc