Jak dotrzeć z Polski do rejonu Morza Śródziemnego?

Ostrzeżenie

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.

Mimo to, iż nie ma możliwości rezerwacji bezpośrednich promów do rejonów Morza Śródziemnego, oferujemy różnorodność alternatyw. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi są z całą pewnością Włochy, Malta, Tunezja, Cypr oraz greckie wyspy.

Aby dotrzeć do tych popularnych miejsc należy najpierw udać się do Włoch lub Grecji. Jeśli pracujesz jako kierowca w Wielkiej Brytanii najprostszym sposobem będzie najpierw udać się do Francji (Calais lub Dunkierka), a z stamtąd do Grecji bądź Włoch. Jeśli mieszkasz w Polsce, kierowcy towarowi zazwyczaj wybierają trasę przez Czechy i Austrię, aby dotrzeć do Włoch.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Cypr będziesz musiał najpierw dotrzeć do Grecji, a z stamatąd będziesz już mógł przeprawić się na Cypr, na trasie Lavrio-Limassol. Będziesz podróżował z armatorem Salamis Lines, który oferuję przeprawy raz w tygodniu.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć do Tunezji będziesz musiał najpierw dotrzeć do Włoch, jak już wcześniej wspomnielieśmy większość kierowców wybiera trasę przez Czechy i Austrię. Istnieją cztery trasy promowe z Włoch do Tunezji, a są to Palermo - Tunis, Genoa - Tunis, Salerno - Tunis oraz Livorno - Tunis. Na tych trasach operuje dwóch armatorów - Grimaldi Lines oraz Grandi Navi Veloci. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Heraklion będziesz musiał najpierw dotrzeć do Grecji, a następnie przeprawić się na wyspę. Dostępna jest tam jedna trasa promowa : Piraeus - Heraklion. Trasę tę obsługuje dwóch armatorów - Minoan Lines oraz Superfast Ferries, operując dwa razy dziennie.

Jeśli potrzebujesz dotrzeć na Maltę, będziesz musiał najpierw dotrzeć do Włoch, gdzie dostępnych jest wiele serwisów promowych. W skład których wchodzą Genoa - Valletta, Salerno - Valletta, Catania - Valletta oraz Pozzallo - Valletta . Promy na tych trasach obsługiwane są przez Grimaldi Lines oraz Virtu Ferries. Po więcej informacji kliknij tu.

Szukaj i rezerwuj

śr., 10 sie 2022
czw., 11 sie 2022
Potrzebna pomoc