Z Francji do Wielkiej Brytanii?

Trasa z Calais do Dover jest najbardziej popularną przeprawą promową dla busów i ciężarówek. To jedno z najbardziej elastycznych i najszybszych połączeń do UK.

DFDS Seaways oferuje przeprawy promowe z Calais do Dover do 15 razy dziennie. Podróż zajmuje 90 minut, a bilety są otwarte, co oznacza, że można się przeprawić pierwszym możliwym promem po przyjeździe do portu. Dover to największy przyjmujący port w Wielkiej Brytanii, jest więc znakomicie połączony ze wszystkimi większymi miastami kraju, na przykład z Londynem, Portsmouth, Birmingham i Sheffield.

Inne popularne połączenie z Francji do Anglii to Dunkierka-Dover. To połączenie jest obsługiwane przez DFDS Seaways, a przeprawy odbywają się co dwie godziny. Przeprawa z Dunkierki do Dover zajmuje 1 godzinę 45 minut i jest dobrą opcją dla podróżujączych z północno-wschodniej Francji. Popularny jest również Eurotunnel z Calais do Folkestone, szczególnie dla szybkich dostaw. Pociągi kursują do 6 razy na godzinę, a podróż trwa około 45 minut. Co ważne, bilety na Eurotunnel również są otwarte.

Dla podróżujących z Bretanii i Normandii idealne są promy przez zachodnią część Kanału La Manche do południowego wybrzeża Anglii. Promy z Bretanii są popularne wśród większych ciężarówek, ponieważ umożliwiają kierowcom odpoczynek na pokładzie promu. Przykładowymi trasami są: z Caen do Portsmouth, z Cherburg do Poole i z Saint-Malo do Portsmouth. Promy są wyposażone w bary i restauracje. Podczas przepraw nocnych można wypocząć w wygodnych kabinach, aby w pełni sił kontynuować rano podróż.

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc