P&O Ferries and Seatruck ferry at Dublin port

Zmiany w porcie w Dublinie

Od 23 stycznia 2023 r. P&O Ferries przeniesie się do Terminalu 5, a Seatruck Ferries do Terminalu 4 w porcie w Dublinie.

Dlaczego zachodzą te zmiany i co oznaczają dla firm transportujących swoje towary przez port w Dublinie?

O jakich zmianach powinienem wiedzieć?

Podczas tego ruchu P&O Ferries przeniesie się z Terminalu 3 do Terminalu 5, gdzie zastąpi Seatrucka po wschodniej stronie portu.

Uwaga: wejście do Terminalu 3 wzdłuż East Wall Road i naprzeciwko 3Arena będzie zamknięte dla samochodów ciężarowych od 23 stycznia 2023 r.

Podczas gdy P&O zastąpi Seatrucka w Terminalu 5, Seatruck przeniesie się do nowego Terminalu 4 po zachodniej stronie portu.

Dostęp do Terminalu 4 można uzyskać za pośrednictwem nowych punktów odprawy przy Tolka Quay Road. Ruch samochodów ciężarowych powinien wjeżdżać do portu przez Promenade Road, a następnie kierować się do Terminalu 4 przez nowy czerwony most na Alexandria Road.

TZmiany te są częścią szerszych projektów portu w Dublinie – Alexandra Basin Redevelopment (ABR) Project i MP2 Project - które zwiększą przepustowość portu zgodnie z DPC Masterplan 2040.

Dzięki przeniesieniu lokalizacji terminali P&O i Seatruck prace nad projektem ABR mogą posunąć się dalej.

Jak odbędzie się przejście?

Aby upewnić się, że wszyscy użytkownicy portu będą obsługiwani w tym okresie przejściowym, na kluczowych trasach na terenie osiedla portowego tymczasowo pojawią się znaki cyfrowe. Tymczasem członkowie zespołu DPC będą dostępni, aby pomagać kierowcom w tym czasie.

Według ich oficjalnego oświadczenia:

„DPC potwierdza ciągłe wsparcie zarówno P&O Ferries, jak i Seatruck w przygotowaniach do przeprowadzki 23 stycznia i zobowiązuje się do współpracy z obydwoma operatorami terminali, aby zapewnić płynne przejście dla ich klientów i wszystkich użytkowników portów”.

Dlaczego warto rezerwować z Freightlink?

Dzięki fantastycznym stawkom na ponad 1000 towarowych tras promowych w Wielkiej Brytanii i Europie wiemy co nieco o opłacalnym transporcie. Trasy promów towarowych wpływających lub wychodzących z portu w Dublinie nie są wyjątkiem.

Aby skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia, skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów już dziś, lub dokonaj rezerwacji w ciągu kilku minut za pomocą naszego narzędzia do rezerwacji.

23 Styczeń 2023

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc