P&O Ferries MV Pioneer

Trasa Dover-Calais zyskuje pierwszy dwustronny, hybrydowy prom

P&O PIONEER to prom Ro-Pax obsługiwany przez P&O Ferries, który od niedawna obsługuje trasę Calais – Dover.

W momencie dostawy była największym na świecie dwustronnym promem. P&O PIONEER wyróżnia się jako pierwszy dwustronny prom, który został wdrożony w usługach kanału La Manche, a także jako pierwsza hybryda spalinowo-elektryczna. Dzięki temu, że jest promem dwustronnym, P&O PIONEER ma charakterystyczny, symetryczny wygląd.

Dwustronność jest eko

Dwustronna konstrukcja oznacza, że ​​statek nie musi obracać się o 180 stopni w porcie, jak to miało miejsce w przypadku wszystkich poprzednich promów na Dover – Calais.
Oszczędza to zarówno czas, jak i paliwo.

Wg P&O Ferries, P&O PIONEER zużyje aż o 40% mniej paliwa niż poprzednie promy w Dover Strait. Ponieważ ani w Dover ani w Calais nie ma dostępnego zasilania z lądu, akumulatory P&O PIONEER są ładowane za pomocą pokładowych silników Diesla, na morzu.

W stanie fabrycznym praca wyłącznie na zasilaniu bateryjnym będzie miała miejsce tylko podczas manewrowania w porcie.

Warto podkreślić, że statki zostały zaprojektowane tak, aby można je było zmodernizować do zasilania w pełni elektrycznego, gdy tylko urządzenia do ładowania staną się dostępne.

Siostrzane statki - stopniowa wymiana promów na nowe

P&O PIONEER to pierwszy z dwóch identycznych siostrzanych statków klasy „Fusion”, zamówionych na trasie Dover – Calais. Oczekuje się, że drugi statek, P&O LIBERTÉ, dołączy do P&O PIONEER w służbie pod koniec 2023 roku. W momencie składania zamówienia na P&O PIONEER i P&O LIBERTÉ, P&O Ferries również uzgodnił ze stocznią dwie opcje, ale (jeszcze?) z nich nie skorzystał.

P&O PIONEER i P&O LIBERTÉ mają zastąpić PRIDE OF CANTERBURY i PRIDE OF KENT, które następnie mają zostać sprzedane razem z PRIDE OF BURGUNDY.

Nowe statki będą obsługiwać trasę Dover – Calais obok SPIRIT OF BRITAIN i SPIRIT OF FRANCE, dając P&O Ferries najnowszą flotę w Cieśninie Dover.

Specyfikacja

P&O PIONEER jest przeznaczony dla 1500 pasażerów i dysponuje ponad 10 000m kwadratowymi przestrzeni pasażerskiej.

Pojemność pojazdu to do 2800 lm dla pojazdów użytkowych plus 200 samochodów osobowych lub małych samochodów dostawczych.

Łącznie 3600 m, w tym oba pokłady towarowe i pokład samochodowy o obniżonej wysokości.

Jedną z wyróżniających się cech są duże przeszklone powierzchnie po obu stronach statku. Obejmują one dwa pełne pokłady, zalewając przestrzenie pasażerskie naturalnym światłem.

Oczekuje się, że nowy prom wejdzie do służby w Calais przed sezonem letnim.

Dover-Calais z Freightlink

Dzięki fantastycznym stawkom na ponad 1000 towarowych tras promowych w Wielkiej Brytanii i Europie wiemy co nieco o opłacalnym transporcie. Trasy promów towarowych wpływających lub wychodzących z portów Dover-Calais nie są wyjątkiem.

Nasz zespół obsługi klienta jest dostępny 7 dni w tygodniu, aby pomóc Ci w procesie rezerwacji i wszelkich zmianach w Twojej rezerwacji.

Zobacz dostępne rejsy Dover-Calais tutaj.

31 Marzec 2023

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc