Ferries from Latvia and Lithuania

Promy z Łotwy i Litwy- przewodnik po trasach promowych na Morzu Bałtyckim

Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej ruchliwych obszarów żeglugi pasażerskiej na świecie. Kraje nadbałtyckich mają ze sobą dobrze rozwinięte połączenia promowe.

Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych tras bałtyckich oferowanych przez Freightlink.

Niezależnie od tego, z którego portu potrzebujesz wypłynąć, znajdziemy dla Ciebie odpowiednie opcje transportowe.

Łotwa

Niemcy i Szwecja

Lipawa

Promy do Niemiec

Lipawa (po łotewsku Liepāja) to trzecie co do wielkości miasto Łotwy oraz ważny bałtycki port.

W 1997 roku na terenie Lipawy utworzono specjalną strefę ekonomiczną, która przyspieszyła rozwój gospodarczy zarówno miasta jak i samego portu.

Z portu w Lipawie kursują promy towarowe do Travemunde w Niemczech.

Rezerwuj promy z Lipawy

Windawa

Promy do Niemiec i Szwecji

Windawa (łot. Ventspils) to port leżący w północno-wschodniej części Łotwy, nad rzeką Venta i Morzem Bałtyckim. Działalność portu miała duży wpływ na rozwój miasta.

Promy kursują na trasach do Travemude w Niemczech i Nynashamn w Szwecji. Dużym atutem portu jest fakt, że nie zamarza zimą, pomimo północnego położenia.

Rezerwuj promy z Windawy

Więcej promów na terenie Łotwy

LITWA

Promy towarowe do Niemiec, Szwecji, Danii

Kłajpeda to miasto w zachodniej części Litwy będące ważnym bałtyckim ośrodkiem handlowym. To trzecie pod względem wielkości miasto Litwy.

Port w Kłajpedzie to najdalej na północ wysunięty port Bałtyku, który nie musi zmagać się z oblodzeniem. Dzięki temu przeprawy mogą odbywać się przez cały rok.

Kursują stąd promy do Rostock, Travemunde, Kilonii (Kiel) w Niemczech, do Karlshamn i Trelleborg w Szwecji, Fredericii i Koge w Danii.

Rezerwuj promy z Litwy


Nie znalazłeś, czego szukasz?

Sprawdź naszą interaktywną mapę freightlink. Możesz dzięki niej łatwo znaleźć i wybrać interesujące Cię porty i sprawdzić istniejące trasy promowe.

Zapraszamy na stronę Najczęściej Zadawanych Pytań, do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta lub z Ekspertem ds Sprzedaży.

09 Listopad 2023

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc