DFDS logo

Nowe połączenie DFDS TILBURY ⇄ CALAIS zastąpi Sheerness ⇄ Calais

Nowe połączenie promowe rozpocznie się pod koniec czerwca 2023 roku i będzie oferować jeden rejs dziennie w każdym kierunku przez sześć dni w tygodniu. Dedykowane połączenie Tilbury – Calais będzie obsługiwane przez statek Botnia Seaways z miejscem dla 115 jednostek bez opieki.

Przeniesienie jest wynikiem informacji zwrotnych otrzymanych od klientów i zapotrzebowania na bardziej dostępną trasę do Wielkiej Brytanii.

W komunikacie prasowym, Paul Dale, Asset & Site Director, Port of Tilbury powiedział:

„Serdecznie witamy DFDS z powrotem w porcie w Tilbury, ponieważ potwierdzamy, że w tym miesiącu rozpoczną się codzienne połączenia promowe typu ro-ro z Calais. Jest to znacząca długoterminowa umowa z firmą DFDS, z którą wcześniej współpracowaliśmy, i nie możemy się doczekać przyjęcia pierwszego statku do Tilbury pod koniec czerwca. Jako najszybciej rozwijający się port w Londynie, klienci firmy DFDS odniosą korzyści z naszej strategicznej lokalizacji nad Tamizą, która zapewnia łatwy dostęp do londyńskich i południowo-wschodnich rynków, a także dostęp do naszych obiektów multimodalnych, w tym dedykowanego transportu towarowego z połączeniami w całym Wielka Brytania. Nowa usługa promów towarowych bez kierowcy jeszcze bardziej umacnia naszą pozycję jako ważnej bramy do Europy i wspiera nasze skupienie na osiągnięciu zera netto poprzez pomoc w usuwaniu ciężarówek z zatłoczonych sieci drogowych w Wielkiej Brytanii”.

Istniejące połączenie między Sheerness a Calais przestanie działać pod koniec czerwca. Firma DFDS ściśle współpracuje z Portem Sheerness od czasu uruchomienia usługi przewozu towarów bez opieki w porcie w czerwcu 2021 r. Obie organizacje współpracowały, aby trasa odniosła sukces, zwiększając wolumeny i zdolność produkcyjną, aby sprostać wymaganiom klientów w ciągu dwóch roczny okres eksploatacji.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Tilbury Port w ramach tego nowego partnerstwa, aby zapewnić naszym klientom usługi, których wymagają i oczekują od DFDS” — mówi Jean-Claude Charlo, dyrektor ds. tras w DFDS. „Nasza decyzja o przeniesieniu usług transportowych do Tilbury nie była łatwa, ale wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i pozostajemy zaangażowani w świadczenie usług przewozowych bez opieki, które będą nadal spełniać ich potrzeby. Praca z Port of Sheerness przez ostatnie dwa lata była przyjemnością i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podziękować i podziękować za profesjonalną i doskonałą obsługę, którą świadczyli”

DFDS

19 Czerwiec 2023

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc