Vegetables

Najlepsze trasy przewozu popularnych produktów spożywczych importowanych z UE do UK (Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej)

Tylko w 2020 r. 28% żywności w UK pochodziło z importu z UE.

Jakie są najlepsze trasy transportu żywności z UE do UK?

Dowiedzmy się!

Warzywa

Czy wiesz, że aż 90% brytyjskiej sałaty jest przywożone z krajów UE? A to tylko wierzchołek sałatowej góry lodowej!

Jednym z głównych dostawców warzyw importowanych do UK są Niemcy.

Zaledwie 19+ godzinna przeprawa promowa z DFDS przewiezie Twoje towary pomiędzy Cuxhaven w Niemczech a portem Immingham w Anglii.

Przy cenach zaczynających się od około 653 funtów (Immingham-Cuxhaven), nic dziwnego, że właśnie ta trasa jest ulubieńcem firm, które chcą importować sałatę do UK.

Kawa

Mimo że mieszkańcy wysp są znani na całym świecie jako zagorzali herbaciarze, UK każdego roku importuje tysiące ton kawy. To Ci dopiero kawosze!

Około połowa tej ilości pochodzi z Ameryki Południowej, ale zaskakująco dużo podróżuje zaledwie z UE - a znaczna jej część bezpośrednio z Belgii.

Jedną z najlepszych tras dla firm, które chcą przetransportować ziarna kawy z Belgii do UK, jest Zeebrugge ⇄ Tilbury z P&O Ferries. Koszt 8+godzinnej przeprawy zaczyna się od 460 funtów, więc możesz zachodzić w głowę, gdzie podziewała się ta trasa przez całe Twoje życie.

Produkty mleczne

Ogromna liczba produktów mlecznych, które są importowane każdego roku do UK, pochodzi z Francji, a większość z nich dociera do UK przez trasę promową Calais ⇄ Dover.

Ta legendarna trasa mlekiem płynąca zajmuje tylko 2+ godziny. Cena nie wydoi Twojego portfela - przeprawa może kosztować zaledwie 146 funtów – więc widać czarno na białym, że nie możesz przegapić takiej okazji!

Dzięki najnowszej wersji naszego kompleksowego rozwiązania do rezerwacji promów towarowych i tuneli, aplikacji Freightlink App, możesz łatwo zarezerwować swój następny bilet na prom towarowy za pomocą kilku dotknięć.

24 Maj 2022

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc