Belfast port

Isle of Man Steam Packet – serwis z Belfastu

Po ostatnich konsultacjach publicznych na temat tego czy Isle of Man Steam Packet powinien oferować serwis z Larne, podjęto decyzję, że w 2018 roku w dalszym ciągu promy będą odpływały z Belfastu.

Wysoki standard portu w Larne mogłby ulepszyć serwis promowy Steam Packet. Jednakże, po otrzymaniu ponad 3000 ankiet od klientów, wiele osób podróżujących bez pojazdów stwierdziło, że serwis promowy do centrum Belfastu jest idealnym rozwiązaniem. Po przeniesieniu portu docelowego do Larne, ilość osób korzystających z usługo Steam Packet uległa by zmniejszeniu.

Mark Woodward, dyrektor generalny Steam Packet powiedział:

„Oczywiste jest to, że port w Larne jest lepiej wyposażony i oferowałby nam więcej niż port w Belfast. Jednak to właśnie lokalizacja odgrywa tutaj kluczową rolę.

Zadecydowaliśmy, że w 2018 roku promy nadal będą odpływały z i do Belfastu, jednak nawiążemy dalsze rozmowy z władzami tego portu, aby w przyszłości go przebudować, co umożliwi transport większych pojazdów. Jeżeli to się nie uda, po raz kolejny będziemy nawiązywać negocjacje z portem w Larne.”

Ankiety podkreśliły również, że na tej trasie promy powinny operować częściej, zarówno do Belfastu jak i do Dublina. Niestety ze względu na ogromne koszta, na tę chwilę nie jest możliwa zmiana rozkładu.

13 Październik 2017

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc