DFDS Immingham Hafnia Seaways

DFDS Aktualizacja: Bezpieczeństwo – Otwieranie Naczep

„Chcielibyśmy przypomnieć Państwu o odpowiednim zabezpieczaniu towarów w naczepach. Niestety ostatnio miały miejsce dwa incydenty na terenie terminala DFDS. Drzwi naczep otworzyły się z powodu nieodpowiedniego zabezpieczenia ładunków. Na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak chcielibyśmy podkreślić, że odpowiednie zabezpieczanie ładunków w pojeździe to konieczność.

Bezpieczeństwo ładunków w pojeździe powinno być jednym z priorytetów. Powinny one być odpowiednio zabezpieczone, by ich potencjalne przemieszczenie nie powodowało zagrożenia dla ruchu drogowego i kierowcy oraz by towar docierał na miejsce rozładunku nieuszkodzony.

Kierowcy często otwierają naczepę, by wyciągnąć dokumenty ładunku. Dokumenty powinny znajdować się w kabinie kierowcy, aby zminimalizować potrzebę otwierania drzwi naczepy, a co za tym idzie zminimalizować ryzyko z tym związane.

Kierowca powinien być ostrożny otwierając drzwi naczepy, ponieważ ładunek mógł ulec przemieszczeniu. Kierowca powinien być odpowiednio wyszkolony oraz wyposażony w niezbędny sprzęt, dzięki któremu będzie mógł bezpiecznie otworzyć naczepę.”

DFDS Immingham

Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku: Zabezpieczenie ładunku w pojeździe.

08 Sierpień 2018

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc