scandlines prom hybrydowy

Czym są Promy Hybrydowe?

Pojazdy hybrydowe stają się coraz bardziej popularne na naszych drogach. Ostatnio przenosi się to również na promy.

Samochody z napędem hybrydowym najczęściej wyposażone są w silnik spalinowy i w jeden, lub kilka elektrycznych. Ich główną zaletą jest zmniejszenie zużycia paliwa dzięki czemu emisja dwutlenku węgla do atmosfery jest ograniczona.

Najnowsze okręty również wykorzystują tę technologię. W związku z tym stają się nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także oszczędne.

Nowe silniki w promach hybrydowych będą korzystały nie tylko z tradycyjnego paliwa, ale również z przyjaznych środowisku silników elektrycznych. Dzięki temu wydzielanych spalin będzie mniej i będą stanowiły mniejsze zagrożenie dla środowiska.

hybrid ferry diagram

MV Catriona, nowy okręt operatora Calmac nie jest jedynym promem z napędem hybrydowym. Niektóre statki korzystają w tej chwili z turbin napędzanych na wiatr. Scandlines wprowadziło promy hybrydowe na trasie Puttgarden – Rodby. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla została zmniejszona o 15%.

Wightlink, operator obsługujący przeprawy z Wielkiej Brytanii na Wyspę Wight również zlecił budowę nowego, hybrydowego promu. Ma on zostać wprowadzony do użytku wiosną 2018 roku.

Rozwój technologii jest nieunikniony. Tradycyjne promy napędzane na paliwo niedługo będą wycofane, lub przebudowane na te zasilające się bateriami i energią elektryczną. Dzięki temu w znacznym stopniu przyczynimy się do ochrony środowiska, a promy staną się niewiarygodnie wydajne i szybkie.

12 Wrzesień 2016

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc