tools

Czy przewozisz narzędzia i sprzęt z Wielkiej Brytanii do Irlandii?

Ważne informacje dla wszystkich przewożących narzędzia i sprzęt na bezpośrednich połączeniach promowych z Wielkiej Brytanii do Irlandii.

Jeśli przewozisz narzędzia i sprzęt z Wielkiej Brytanii do Irlandii, pamiętaj, że wymagane są formalności celne.

MUSISZ przedstawić swoje towary organom celnym po przybyciu do Irlandii.

Powiadomienie przed wjazdem na pokład (Identyfikator PBN/ PBN ID) jest wymagane dla wszystkich narzędzi i sprzętu w pojazdach zarezerwowanych jako fracht na bezpośrednich połączeniach promowych z Wielkiej Brytanii do Irlandii.

Identyfikator PBN może być wygenerowany przez Generator Przepustek Portowych (Port Pass) Freightlink i musi zawierać odniesienie do deklaracji ustnej, zgłoszenia importowego lub numeru referencyjnego karnetu ATA.

KIEDY JESTEŚ NA PROMIE

Minimum 30 minut przed dokowaniem w Irlandii należy sprawdzić, czy można opuścić port od razu po przybyciu, lub czy trzeba zgłosić się do urzędu celnego. Aby uzyskać tę informację, wystarczy wprowadzić swój identyfikator PBN w usłudze Revenue’s Customs RoRo Service.

UWAGA

W przypadku otrzymania opcji (tzw. Channel) CALL TO CUSTOMS, postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami, aby zgłosić się do urzędu celnego.

Jeśli natomiast przed przybyciem do portu Twój Channel nie został wygenerowany w Revenue Customs RoRo Service, musisz zgłosić się do urzędu celnego.

Należy pamiętać, że brak zawiadomienia urzędu celnego i opuszczenie portu bez odprawy celnej może skutkować nałożeniem kary za każdy pojazd / przyczepę, a brak uiszczenia kary celnej może prowadzić do podjęcia kroków prawnych.

19 Październik 2022

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc