Stena Line Belfast prom

Cztery nowe statki na trasach do i z Belfastu ze Stena Line

Operator Stena Line złożył zlecenie na budowę czterech ekonomicznych promów, które mają być użytkowane na Morzu Irlandzkim na trasach do oraz z Belfastu. Wprowadzenie nowych okrętów planowane jest na 2019/2020 rok.

Stena Line inwestuje znaczne środki na przebudowę portu w Belfast, a nowe statki zwiększą ilość przepraw i dostępnych miejsc na tej trasie.

Jak widać, operator rozwija się w dobrym kierunku i w ciągu ostatnich kilku lat zainwestował w kupno nowych promów, dzięki czemu ilość pojazdów przeprawiających się stale się zwiększa.

Stena Line CEO Niclas Martensson powiedział:

„W ciągu ostatnich kilku lat ilość pojazdów przeprawiających się zarówno na serwisie cargo, jak i pasażerskim zwiększyła się. W zeszłym roku pobiliśmy rekord, pierwszy raz przeprawiliśmy ponad 500,000 pojazdów cargo przez port w Belfast. Nowo zakupione promy będą największe na trasie Belfast – Wielka Brytania.”

Nowe promy będą bardzo oszczędne i z około 25% mniejszą emisją dwutlenku węgla. Dodatkowo będą zaprojektowane w taki sposób, by w przyszłości być napędzane na naturalny gas.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie dostępnymi trasami do/z Belfastu.

16 Luty 2017

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc