Stena Line logo

Aktualizacja Stena Line - Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem

W Stena Line bezpieczeństwo traktujemy bardzo poważnie. Porozmawiajmy o transporcie specjalistycznych towarów na morzu.

Istnieje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas transportu towarów, np. towarów niebezpiecznych. Potrzebna jest nie tylko odpowiednia dokumentacja, ale także pojazdy transportowe muszą być wyraźnie oznakowane dla przewożonych towarów.

Towary niebezpieczne są regulowane przez Międzynarodowy Morski Kodeks Towarów Niebezpiecznych (IMDG). Niektóre z kontrolowanych towarów to materiały łatwopalne, substancje żrące i różne rodzaje kwasów. Kodeks IMDG został opracowany w celu zapewnienia bezpiecznego transportu morskiego tych towarów, obejmując takie aspekty, jak pakowanie, ruch kontenerów i sztauowanie oraz zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska.

Kierowca frachtu i nadawca są odpowiedzialni za posiadanie oryginalnej dokumentacji po przybyciu do portu. Są oni również odpowiedzialni za zapewnienie, że odpowiednie tabliczki do wysyłki drogą morską są umieszczone w widocznym miejscu na pojeździe w celu oznaczenia znajdujących się w nim towarów. Cała dokumentacja i tabliczki są sprawdzane przez nasz personel w terminalu przed załadunkiem na nasze statki. Jeśli dokumentacja przesyłki jest niewystarczająca, załadunek może zostać odrzucony.

Bezpieczeństwo pozostaje naszym najwyższym priorytetem podczas każdej podróży.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym Podręcznikiem informacji o transporcie towarów.

Stena Line

06 Marzec 2024

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc