zakaz telefonow

7 faktów o korzystaniu z telefonów komórkowych podczas jazdy

Temat kierowców pojazdów ciężarowych korzystających z telefonów komórkowych podczas jazdy jest ostatnio bardzo popularny. Jak wiadomo jest to bardzo niebezpieczne i niezalecane. Poniżej przedstawiamy kilka faktów o których prawdopodobnie nie wiesz..

  1. Niektóre firmy ubezpieczeniowe potrafią podnieść ubezpieczenie nawet o 28% lub odmówić ubezpieczenia dla kierowców ukaranych za używanie telefonu podczas jazdy.

  2. Używanie telefonów komórkowych podczas postoju na światłach lub stojąc w korku jest nielegalne.

  3. Obecnie w Wielkiej Brytanii używanie telefonów podczas jazdy jest karalne i skutkuje grzywną 200 GBP oraz 6 punktami karnymi - od marca 2017. W przypadku gdy sprawa pójdzie do sądu możesz otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów i maksymalną karę w wysokości 2500 GBP.

  4. Kierowcy mogą zostać zatrzymani przez policję nie tylko za korzystanie z telefonów podczas jazdy, ale również za czytanie książek, jedzenie płatków i golenie się!

  5. Pracodawcy mogą zostać ukarani za zmuszanie pracownika do rozmów telefonicznych w czasie jazdy.

  6. Zestawy głośnomówiące niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem! Jeżeli rozmawiasz przez telefon w trakcie jazdy są szanse, że nie przykładasz odpowiedniej uwagi do kierowania. Zaplanuj swoją podróż by mieć odpowiednio dużo czasu na odpoczynek i sprawdzenie wiadomości.

  7. Słuchawki są legalne, jednak jeżeli policja odbierze je jako potencjalny powód rozkojarzenia kierowcy, możesz zostać ukarany za nieostrożną jazdę.

Najprostsze rozwiązanie – Nie korzystać z telefonów komórkowych podczas jazdy!

16 Luty 2017

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc