Fire Symbols

10 zasad bezpieczeństwa promu i Eurotunelu

Podczas podróży promem lub Eurotunelem, twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie następujących zasad bezpieczeństwa podczas jazdy przez terminale i na wjeździe na promy towarowe. Aby zapewnić, że w trakcie podróży podjąłeś wszystkie wymagane środki ostrożności, przygotowaliśmy dla ciebie krótką listę kontrolną.

Wszyscy pasażerowie muszą zostać zadeklarowani

Ważne jest, aby w sytuacji niebezpieczeństwa operator miał dokładny zapis osób znajdujących się na pokładzie. Często opłaty za dodatkowych pasażerów nie są naliczane, ale niezadeklarowanie wszystkich pasażerów stanowi zwykle naruszenie warunków i twoja podróż może zostać odmówiona.

Zakaz palenia

Ze względu na zdrowie innych pasażerów i zapobieganie pożarom na pokładzie wszyscy operatorzy stosują surową politykę zakazu palenia. Do palenia należy używać wyłącznie wyznaczonych miejsc.

Ograniczenia prędkości

Wszystkie promy mają ograniczenie prędkości na pokładzie, w zakresie od 6 do 10 mil na godzinę. Ważne jest, aby było to przestrzegane w celu uniknięcia przypadkowego uszkodzenia statku, innych pojazdów oraz aby zapobiec szkodom dla innych pasażerów i pracowników portowych.

Przez cały czas utrzymuj odsłonięte zasłony w kabinie

Ze względów bezpieczeństwa personel obsługujący musi być w stanie widzieć wnętrze twojej kabiny, aby zapewnić przestrzeganie takich zasad, jak odłączanie urządzeń elektrycznych i trzymanie zwierząt w kabinie bez nadzoru.

Plandeka musi być zawsze prawidłowo przymocowana do przyczepy oraz musi być w dobrym stanie

W celu uniknięcia utraty lub uszkodzenia ładunku, należy upewnić się, że plandeki i mocowania są prawidłowo zamocowane.

Po załadowaniu wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne w swojej kabinie

Wadliwy sprzęt elektryczny może być główną przyczyną pożaru na promach. Wadliwe okablowanie może spowodować iskrę, która może zapalić kabinę. Dlatego też ważne jest, aby wszystkie grzejniki, lodówki i inne urządzenia elektryczne były wyłączone i odłączone od zasilania po opuszczeniu pojazdu po wejściu na pokład.

Nie zostawaj w swoim pojeździe

Nie jest bezpiecznie pozostawanie tam, gdzie przechowywane są pojazdy podczas podróży promem (lub promem Eurotunelu). Znajdowanie się w dowolnym miejscu poza obszarami wyznaczonymi przez pasażerów jest niezgodne z zasadami.

Upewnij się, że twój korek paliwa jest zamocowany na miejscu

Unikaj wycieku paliwa z twojego pojazdu. Może to spowodować na pokładzie pożar, uszkodzenia i obrażenia.

Nie zostawiaj zwierząt bez nadzoru

Jeśli jest to dozwolone na pokładzie (zasady operatora różnią się w przypadku kierowców frachtowych), w trakcie całej podróży zwierzęta powinny być zabezpieczone (najlepiej na smyczy). Nie wolno ich zostawiać samych w kabinie kierowcy lub poza samochodem, ponieważ stanowi to potencjalne zagrożenie zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów.

Przed wejściem na pokład obniż wszystkie anteny

Promy mogą mieć sufity niższe niż oczekiwane, a zatem wszelkie anteny lub inne elementy wyposażenia pojazdu muszą zostać opuszczone lub usunięte, aby uniknąć skrobania i uszkodzenia przez nie pojazdu oraz statku.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów oraz warunków bezpieczeństwa promu i Eurotunelu, sprawdź stronę internetową operatora i naszą stronę dotyczącą warunków przewozu przewoźnika.

07 Marzec 2019

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc