Przejdź do treści

Langnas

  • Do wjazdu lub tranzytu przez terytorium francuskie wymagane jest obecnie świadectwo podróży. Każdy kierowca wjeżdżający na terytorium Francji (promem, Eurotunelem lub granicą lądową) musi mieć certyfikat dostępny do okazania organom kontroli granicznej. POBIERZ CERTYFIKAT PODRÓŻY FRANCJI
  • Najnowsze aktualizacje operatorów na temat Coronavirus (Covid-19) i formularze dotyczące kondycji kierowców, dostępne są na naszej stronie Coronavirus (Covid-19) - aktualizacji operatorów promowych..

Långnäs to port w Lumparland – miejscowości liczącej 392 mieszkańców (wg. danych z 2012 roku). Lumparland leży na Wyspach Alandzkich – autonomicznej części Finlandii.

Port w pierwszej odsłonie został zbudowany w latach 60-tych przez armatora Silja Line. Terminalu używano w latach 1965-1975. Potem go zamknięto, a w 1993 roku zburzono. Nowy terminal powstał w 1999 roku i przygotowano go do przyjmowania większych, pasażerskich promów na trasie Sztokholm-Turku. Port jest używany jako alternatywa dla portu Mariehamn w transporcie do i z Wysp Alandzkich.

W 1999 roku wprowadzono prawo unijne, które zakazuje handlu bezcłowego na promach wewnątrz Unii Europejskiej. Jednak Wyspy Alandzkie, jako terytorium niezależne, uzyskały pozwolanie na handel duty-free w swoich portach. Jest to dość dochodowa część usług firm promowych, dlatego większe przeprawy ze Sztokholmu i południowej Finlandii zatrzymują się w Långnäs.

Trasy promowe do Langnas

1 przeprawa dziennie
7 godzin przeprawy
1 przeprawa dziennie
4 godziny przeprawy

Trasy promowe z Langnas

1 przeprawa dziennie
5 godzin przeprawy
1 przeprawa dziennie
4 godziny przeprawy

Langnas Sczegóły

Geolocation

Tallink Silja ferries Langnas: Langnas hamn, 22630 Lumparland, Finland

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa wypoczynku

Alternatywne Porty

Brak alternatywnych promów