Przejdź do treści

Guernsey

WAŻNE AKTUALIZACJE PODRÓŻY

  • WSZYSCY kierowcy towarowi MUSZĄ mieć dowody na niedawny negatywny wynik testu COVID-19 przed udaniem się do Dover & Folkestone. Dowiedz się więcej
  • ABY UZYSKAĆ WSZYSTKIE AKTUALNE PORADY DOTYCZĄCE PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH W CZASACH COVID19, ODWIEDŹ STRONĘ INTERNETOWĄ GOV.UK I WYBIERZ KRAJ DOCELOWY

Guernsey to jedna z “Channel Islands” czyli Wysp Normandzkich, leżących na Kanale La Manche. Formalnie wyspy nie są częścią Wielkiej Brytanii ani Unii Europejskiej, ale bezpośrednio podlegają Koronie brytyjskiej.

Port promowy znajduje się w St Peter – stolicy wyspy. Kursują stąd regularne promy do Wielkiej Brytanii: do Poole, Portsmouth i Weymouth, a także do Saint-Malo we Francji oraz na wyspę Jersey.

Na trasach do Poole, Weymouth i Saint-Malo operują szybkie promy z limitem ilości przewożonych pojazdów. Zazwyczaj więc pojazdy cargo chcące dostać się na Wyspy Normandzkie korzystają z przepraw z portu Portsmouth.

Oprócz zaplecza portu można korzystać z oferty sklepów i restauracji na wyspie. Niektóre pojazdy mogą potrzebować specjalnych pozwoleń, aby podróżować po Guernsey.

Trasy promowe do Guernsey

2 przeprawy tygodniowo
2 godziny przeprawy
Szczegóły
11 przepraw tygodniowo
7 godzin przeprawy
Szczegóły
1 przeprawa tygodniowo
39 godzin przeprawy
Szczegóły

Trasy promowe z Guernsey

12 przepraw tygodniowo
2 godziny przeprawy
Szczegóły
3 przeprawy tygodniowo
8 godzin przeprawy
Szczegóły

Guernsey Sczegóły

Geolocation

Condor Ferries Guernsey: White Rock, St.Peter Port, Guernsey

Toaleta

Automat z napojami/przekąskami

Sklepy

Prysznic

Parking Całodobowy

Restauracja

Strefa wypoczynku

Port taxes paid locally

Alternatywne Porty

Brak alternatywnych promów