Z Polski do Norwegii?

Szukaj i rezerwuj

Najpopularniejszym sposobem transportu z Polski do Norwegii jest podróż przez Niemcy i Danię, aż do Hirtshals w północnej Danii, skąd kursują promy do norweskiego Kristiansand. Kristiansand leży ok. 320 km od Oslo i 460 km od Bergen. Przeprawy promowe odbywają się dwa razy dziennie.

swinoujscie-trelleborgNie ma bezpośrednich połączeń promowych z Polski do Norwegii. Możliwa jest jednak opcja podróży promem do Szwecji, a później dostania się do Norwegii drogą lądową. Jedną z tras promowych może być Świnoujście-Trelleborg obsługiwane przez armatorów TT Line i Unity Line. Unity Line oferuje do trzech przepraw dziennie na tej trasie, oraz na trasie Świnoujście-Ystad do czterech przepraw dziennie. Alternatywnie, możliwe jest połączenie z Gdyni do Karlskrony z armatorem Stena Line, z dwiema przeprawami dziennie. Przy wyborze trasy promowej do Szwecji pozostaje około 600 km drogi lądowej do Norwegii, ale mimo to wiele firm kurierskich decyduje się na tę opcję – z powodu wysokiej częstotliwości połączeń.

Istnieje kilka innych możliwości przepraw promowych z Danii do Norwegii, w tym Hirtshals-Larvik oraz Fredrikshavn-Oslo. Przeprawa z Hirtshals zajmuje 4 godziny i odbywa się dwa razy dziennie. Z kolei trasa z Fredrikshavn obsługiwana przez Stena Line oferuje jedną przeprawę dziennie. Jeśli podróżujesz do Oslo, polecamy tę trasę – Larvik leży tylko 130 km od stolicy Norwegii.

Możliwe są też połączenia z Niemiec – na trasie Kiel-Oslo na pokładzie armatora Stena Line. Przeprawa trwa ok. 20 godzin, jednak jest to dobra opcja z powodu bliskiego położenia Kiel od Polski – 450 km od Szczecina. To popularny wybór wśród kierowców ciężarówek i tirów, ponieważ jest dużo czasu na odpoczynek na pokładzie promu.

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc