Z Polski do Finlandii?

Szukaj i rezerwuj

Najpopularniejszą trasą promową do Finlandii jest przeprawa z Tallinna do Helsinek. Pomimo odległości między Polską a Estonią, można liczyć na 12 przepraw dziennie obsługiwanych przez trzech armatorów – Tallink Silja, Eckero Lines oraz Viking Line.

tallinn-helsinkiPrzeprawa między Tallinnem a Helsinkami zajmuje tylko 2 godziny, więc kierowcy mogą zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Bezpośrednie promy z Estonii do Finlandii mogą być też znacząco tańsze. Ta trasa jest warta rozważenia dla wszystkich, którzy dostarczają lub odbierają towar z Litwy lub Łotwy.

Dostępna są dwie bezpośrednie trasy z Polski do Finlandii, szczególnie popularne wśród tirów i naczep. Chodzi o połączenie z Gdyni do Helsinek oraz Gdyni do Hanko z armatorem Finnlines. Cena dla busów może wydać się stosunkowo wysoka, ale to dobra opcja dla ciężarówek – kierowca może wypocząć na pokładzie.

Możliwe są także trasy do Finlandii z Paldisek w Estonii oraz z Niemiec. Promy z Niemiec kursują z portów w Rostocku i w Travemunde do Hanko lub Helsinek. Hanko leży zaledwie 125 km od Helsinek, więc to wygodne rozwiązanie. Z Paldisek zazwyczaj wyrusza jedna przeprawa dziennie trwająca 3 godziny. Przeprawy z Niemiec trwają zazwyczaj dużo dłużej i są obsługiwane przez promy dla 12-stu kierowców, więc to popularna opcja dla ciężarówek i tirów odpoczywających na pokładzie. Trasa Rostock-Hanko oraz Rostock - Helsinki jest obsługiwana przez Finnlines. Obie przeprawy mogą trwać do 36 godzin, ale to dobre rozwiązanie dla transportu z zachodniej i północnej części Polski, bo Rostock leży tylko ok. 225 km. od Szczecina.

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 lut 2024
czw., 29 lut 2024
Potrzebna pomoc