DFDS Seaways Côte des Flandres

Wzrost zysków operatora DFDS Seaways

Jak już ostatnio informowaliśmy, konsorcjum Eurotunnel ustanowiło absolutny rekord ruchu towarowego. Wiele wskazuje na to, że ich główny konkurent DFDS Seaways także odnosi wielkie sukcesy na przeprawach relacji Dover – Dunkierka oraz Dover – Calais.

Z analizy danych statystycznych wynika, że w drugim kwartale tego roku ruch towarowy operatora DFDS Seaways z Dover do Dunkierki oraz Calais wzrósł o 63%.

Główną przyczyną było zwiększenie floty promów o dwie nowe jednostki Cote de Dunes i Cote des Flanders, które w lutym 2016 roku rozpoczęły obsługę trasy Dover – Calais.

Oba promy przeszy remont generalny. Otrzymały nowe wyposażenie, włączając w to restaurację, bar, kawiarnię, kącik zabaw dla dzieci, sklepy i salonik Premium. Każdy z obydwu statków może pomieścić do 120 pojazdów ciężarowych.

Zyski brutto, które wzrosły o 39% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, osiągneły kwotę 411 milionów funtów.

Oba promy dołączyly do floty Calais Seaways, dzięki czemu liczba przepraw na tej trasie wzrosła do 30 na dobę. W połączeniu z rejsami pomiędzy Dover a Dunkierką DFDS oferować będzie do 54 rejsów na dobę pomiędzy Anglią a dwoma portami we Francji.

Wayne Bullen, dyrektor sprzedaży przepraw frachtowych DFDS na kanale La Manche, tłumaczy :

“Przeznaczyliśmy znaczne środki na modernizację i udoskonalenie systemu rezerwacji dla naszych klientów transportu towarowego na trasach kanału La Manche. Nasze nowe promy operujące na trasie pomiedzy Dover i Calais, zwiekszając liczbę rejsów, zapewnią wiekszą elastyczność i możliwość wyboru dla klientów. Dodatkowo, zaczynamy dostrzegać korzyści płynące z modernizacji naszego nowego terminalu promowego w Dunkierce. Usprawniony ruch promowy pozwala na szybszy i wydajniejszy rozładunek w portach. Ponadto, lepsze wykorzystanie pojemności ładunkowej statków usprawni punktualność naszych dostaw. Działania na obu trasach odwierciedlają nasze duże zaangażowanie i profesjonalne podejście do potrzeb naszych klientów.“

Mark Stephen, Dyrektor firmy Freightlink mówi:

“Ściśle współpracujemy z operatorem DFDS Seaways i bardzo się cieszymy z ich sukcesów w tym roku. Ich usługi i infrastruktura pokładowa dla klientów przewozów towarowych na kanale La Manche są bezkonkurencyjne i potwierdza to ilość rezerwacji, które otrzymujemy. Gratulujemy !”

W celu rezerwacji przeprawy promowej prosimy skorzystać z naszego Systemu Rezerwacji Online lub kontakt z biurem obsługi klienta pod numerem +44 1772 581 940.

19 Sierpień 2016

Szukaj i rezerwuj

pt., 1 gru 2023
sob., 2 gru 2023
Potrzebna pomoc